Így tanulhatok ingyen?

Figyelt kérdés

Iskolát szeretnék váltani, egy évet végeztem el belőle, ez lett volna az első szakmám. Szeptember végén leszek 21 éves, és eddig úgy tudtam, hogy ha azelőtt jelentkezek, hogy betöltöm akkor ingyen tanulhatok, most viszont nem értek pár dolgot.

Elég sok iskolánál oda írják, hogy 21 évnél fiatalabb, tehát 1994.01.01 vagy utána születettek tanulhatnak ingyen.

Már nem az számít, hogy első szakma, és hogy még nem vagyok 21?

Ha valaki tud akkor kérem segítsen!

Előre is köszönöm.



2014. jún. 11. 15:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Jogszabály határoz arról, hogy meddig (hány éves korodig járhatsz nappalira). Amit kérdezel a Nemzeti Közoktatási tv. mondja ki..

egyébként továbbra is ingyenes az okj 21 éves korod után, csak nappalira nem járhatsz csak estire..természetesen akkor ha még nincs okj szakmád.

Te esti képzésre tudsz mennyi ha otthagyod a mostani képzésedet..de van egy kis bökkenő nem minden szakon indítanak esti képzést, sokkal szűkebb a választható képzések köre..De ingyenes lenne neked!!!

2014. jún. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy úgy tudom, hogy estin nem jár a családi pótlék és az árvaellátás.

Amúgy köszönöm a válaszodat, egyik ismerősöm hasonló helyzetben van, neki azt mondták, hogy ha azelőtt kezdi el a képzést, hogy betölti a 21-et ingyen tanulhat, bár így még mindig nem értem, hogy akkor miért írják azt, hogy a 94 után születetteknek:/

2014. jún. 15. 20:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Kérdező családi pótlék a közoktatási intézményben tanulmányokat folytatónak jár, annak a tanévnek az utolsó napjáig, amelyben a diák a 20 (!!!!!!!!!!!!!!) éleévét betölti. Utánad jelen a tanév utolsó napjáig járt a családi pótlék amit július elején fogtok megkapni, tovább akkor sem kapnál ha lehetne másik képzésre menned. (ennek a tanévnek az elején voltál 20 éves)

Árva ellátás: oktatási intézmény nappali tagozatán tanuló esetében a tanulmányok tartamára, legfeljebb a 25. életév betöltéséig. Azaz csak akkor kaphatod ha befejezted az okj képzést ha felsőoktatásban tanulsz tovább, hisz másik jogszabály meg kizárja ahogy nappalin tanuljál okj iskolában.

Idézlek: "ha azelőtt kezdi el a képzést, hogy betölti a 21-et ingyen tanulhat, bár így még mindig nem értem, hogy akkor miért írják azt, hogy a 94 után születetteknek"

Azért mert a törvény úgy fogalmaz:"A tanuló attól az évtől kezdődően, amelyben középiskola és szakiskola esetén huszonegyedik életévét betölti, kizárólag felnőttoktatásban kezdhet új tanévet."

Az iskolák honlapját nem frissítik, nem az a korrekt amit a neten találsz, hanem a jogszabály szövege.

Hidd el, te ingyenes okj képzésben nem vehetsz részt többet (csak munkaügyi kp. tanfolyamon), nappalira sem járhatsz szeptembertől még fizetősre sem, ha nem felsőoktatásban tanulsz tovább ahol van 12 állami féléved amit finanszíroznak, akkor semmilyen ellátást nem kapsz.

2014. jún. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!