Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség az Építész és...

Traktor 2 kérdése:

Mi a különbség az Építész és az építészmérnök között? A Képesítésre lennék kíváncsi?

Figyelt kérdés

2014. jún. 11. 18:23
 1/5 reptoid ***** válasza:
Az egyik osztatlanképzés kapja meg a diplomáját, a másik pedig a bsc-msc képzésben tudja megszerezni ugyanazt.
2014. jún. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Építészmérnök < Építész !

Az utóbbit érdemesebb előrébb tenni, ha esetleg most felvételizel.

2014. jún. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az osztatlanon is "okleveles építészmérnök" a végzettség megnevezése, mint az msc-n. Nincs alá, vagy fölé rendeltség, egyszerűen egy kicsit más a két szak. Az "építész"-en elvileg nagyobb hangsúly van a tervezés művészeti részén, mint a mérnöki alapokon, ezért nincs a megnevezésben, hogy "mérnök". A gyakorlatban pedig valóban az osztatlan képzések vannak így meghirdetve, könnyen el tudom képzelni, hogy alig van különbség a tantervben, ha bsc+msc-t, vagy egyből osztatlan végzel. (annyi, hogy valóban érdemes osztatlanra menni, mert egyből egyetemi szintű diplomát szerezhetsz, nem kell 2* diplomáznod és a bsc után felvételizni az msc-re. Viszont az osztatlanok mindenképp nappaliak, míg külön bsc, msc-ből létezik levelező. Habár azok is húzósak munka mellett, nem egy "klasszikus" levelező képzés,az építészmérnök levelező, hiszen rengeteg beadandó feladat és így is sok óra van.Szóval ha van lehetőséged, akkor az osztatlant célozd be :) Most felvételizel amúgy?
2014. jún. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Most találtam. Ez a kép elég jól szemlélteti a rendszert:

[link]


osztatlanon két szakirány van. Míg külön msc-n vannak egyéb szakosodási lehetőségek. De a szakmában döntő különbség nincs, ha az elhelyezkedésre gondolsz. Úgy értem, a szint (bsc, vagy msc) jobban számít, mint a szakirány

2014. jún. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen most , viszont én csak az építészmérnökit jelöltem be , tehát mostmár ez lesz ... Majd meglátjuk hogy hogy alakul :)
2014. jún. 12. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!