Hogy kezdjek neki?

Figyelt kérdés
26 éves lány vagyok és nemrég kezdtem az egyetemet. A több év kihagyás miatt (6 éve érettségiztem) gyakran érzem, hogy hiányosságaim vannak több területen. A jelenlegi szakomnál nem érzek hiányosságot, de több területen igen. Pl. a történelem nem volt a kedvencem - bár sokat készültem az érettségire - mégis szinte mindent elfelejtettem azóta, vagy ugyanilyen a nyelv, irodalom, nyelvtan. Ezekkel nem volt problémám a középiskolában, egykor tudtam is, de most egy kicsit zavar, hogy tudatlannak érzem magam benne. Mit javasolnátok? Nézzem át a középiskolai tankönyveket, oldjak meg munkafüzetekben feladatokak? Esetleg valami más módszer, amivel ezeket a hiányosságokat pótolni tudom magamban?

2014. jún. 13. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a szakodnál nem érzel hiányosságot, miért foglalkoznál ezekkel? 6 év múlva ugyanúgy elfelejtenéd.
2014. jún. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért, mert sok most - vagy néhány éve - végzett diákkal való beszélgetés során úgy érzem, hogy kicsit kellemetlen, hogy nekem vannak ezek a lyukak, szeretnék jobb benyomást adni magamról, hogy műveltebbnek tűnjek.
2014. jún. 13. 21:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha a szakodhoz nem kell, akkor csak akkor foglalkozz vele, hogyha túl sok szabadidőd van. Inkább a szakodon belül tanulnék a helyedben, mint más számodra már nem szükséges tanulnivalót.
2014. jún. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm az eddigi válaszokat! Megértem, ha le akartok beszélni erről, azért mégis örülnék egy-két olyan válasznak, ami az elindulásban segít.
2014. jún. 13. 21:42
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nem a középiskolai nyelvtan anyagtól leszel műveltebb az egyetemen :DD.
2014. jún. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Azt javaslom, hogy vegyél a kezedbe szöveggyűjteményeket, lapozd fel, ami tetszik olvasd el. Azután, arról a műről ami érdekel, olvass egy kicsit, ki írta, milyen a stílusa stb.

Elég sok jó 'kötelező' olvasmány volt nekem öt év alatt, szerintem érdemes lenne néhányat elolvasnod.


Történelemből nézz utána annak a kornak ami legjobbak érdekel (tegyük fel 19. század) arról a korszakról tudj minél többet.


Olvass minél több színvonalas újságot, amik nem csak az érdeklődési körödbe tartoznak, de pluszműveltséget is szerezhetsz olvasás közben.


Egyébként értékelendő, hogy javítani szeretnél a tájékozottságodon, sok ember nem jut el idáig :)

Sok sikert és mindenképpen a kíváncsiság vezéreljen, ne az, hogy ezt tudnom kell!

2014. jún. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne ragaszkodj a tankönyvekhez, pl. itt mult-kor.hu tök sok érdekes történelmi dolgot lehet megtudni, de ilyen van minden egyes témából.
2014. jún. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Úgy érzem így már sikerült ötleteket merítenem.
2014. jún. 15. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!