Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szóbeli érettségin van szünet?

Szóbeli érettségin van szünet?

Figyelt kérdés

Hogyan zajlik le két felelés között az egész? Még bele lehet nézni a tételekbe az adott tárgy előtt? Mármint ha kijöttél az egyikről! Mivel gondolom ott leszünk vagy hat óráig! :/ El lehet hagyni a termet?


Bocsi, ha hülye a kérdés, de most ideges vagyok!!!



2014. jún. 15. 18:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
30%
Nincsen. Kihúzod a tételeidet, kidolgozod, aztán mész az adott tanárhoz, amikor hívnak.
2014. jún. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nincs konkrétan szüneted, de nekünk azt mondták a tanárok, hogy két tétel között ki lehet menni mosdóba, vagy inni gyors egy kávét, ha akarsz. Csak ugye attól a többi felelés megy, és kevesebb időd marad a következő tételed kidolgozására. De ha kihúzod a tételt, akkor már nem mehetsz ki, csak ha végeztél a feleléssel.
2014. jún. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
33%

ha bementél addig nem jössz ki amíg mindenből le nem feleltél.

A felelés meg így fog történni:

Bemész, kihúzod a nyelvet, rögtön le is felelsz belőle.

Amint végeztél a nyelvel mész a következő tárgyhoz, húzol tételt, leülsz kidolgozni, addig a többiek felelnek majd ha te jössz elmondod a tételed. Innentől ismétlődik a húzol, kidolgozol, felelsz amíg a tárgyak végére nem érsz

2014. jún. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Megerősítem a kettes válaszolót, nekünk is ezt mondták.
2014. jún. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Hármas! Nem. Ha összepisiled közben a termet, azt az igazgató vagy az érettségi elnök fogja felmosni?

A felelet és a következő tétel kihúzása között kifejezett ajánlott kimenni 5-5 percre, hol pisilni, hol enni, hol inni. Másképp nem lehet végigcsinálni azt a több órát. Attól még lesz idő a felkészülésre, mert a gyakorlatban erre több mint 30 perc szokott lenni.

2014. jún. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Igen, vécére vagy a büfébe -- a szabályzat szerint rövid időre -- ki lehet menni a felelés után, és ha sokat vagy bent, akkor fogják is ajánlani. Ne tévesszen meg, ha még nem kell vizelni, mert lehet, hogy másfél óra múlva lesz a következő lehetőséged.
2014. jún. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
#5 - az igen, mi tavaly 2 órát nem voltunk bent az 5 tantárgyra és igencsak jól sikerültek.
2014. jún. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Akkor ott nálatok törvényt sértettek, ugyanis 4 tárgyból csak a felkészülésnek kötelezően összesen legalább két órának kell lennie, plusz egy óra felelési idő.
2014. jún. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Ha két órát nem voltál bent 5 szóbelivel, akkor abból legalább háromnak élő idegen nyelvnek kellett lennie.

Ha csak két idegen nyelv volt közötte, akkor ugye elméletileg is alsó hangon másfél óra a készülés (ennél kevesebb jogszabályellenes), tehát nem egész fél óra alatt feleltél 5 tárgyból, az mondjuk 5 perces feleleteket jelent promptra ugrálva. Azt kell mondjam, hogy ez egy rendkívül ritka és nem jellemző konfiguráció. Hidd el, az van, amit az ötös leírt. Ha szabályosan csinálják.

2014. jún. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Értem én, hogy nem éppen legjobb, de köszönhető nekem is, pl töriből nem igényeltem felkészülési időt (29-es világválság-ot húztam :D), tehát ott alapból fél órát nyertem.
2014. jún. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!