Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 27 évesen, belevágjak itthon...

27 évesen, belevágjak itthon egy diplomába vagy menjek külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés
Diploma alatt nem műszaki jellegű „csak itthon” használható humán szakos diplomát értek

2014. jún. 17. 11:19
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

"Diploma alatt nem műszaki jellegű „csak itthon” használható humán szakos diplomát értek"


Konkrétan?

2014. jún. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Konkrét elképzelés nincs, azért írtam humán szakot, mert az mindig is közelebb állt hozzám, de ide sorolható lenne a közgazdaság vagy a pedagógia.
2014. jún. 17. 15:05
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
Ha így kezdesz bele, akkor szerintem felesleges időpocsékolás. Akkor inkább külföld.
2014. jún. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én most 26 évesen vágok bele az egyetembe (még persze eztán derül ki, hogy idén felvesznek-e a kiszemelt helyre).

Pl. pedagógiai témában akár érdemes lehet gondolkozni (de akkor gondolom inkább itthon tudnál érvényesülni, és nem annyira külföldön). Ha szeretnél tanulni, és úgy érzed, hogy egy jó szakot találnál magadnak (amivel lenne is perspektívád - tehát lehetőleg ne az ún. büfészak legyen), akkor érdemes belevágni. :)

2014. jún. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi (ÉPÍTŐ JELLEGŰ) válaszokat:) ! Az előttem szólónak külön örülök, mert ezek szerint nem csak én kezdek „ilyen későn”:) felsőfokú tanulmányokba. Az a baj hogy itthon pedagógiából (egyes „humán” szakokból) azt a bérszintet évek múlva sem fogod elérni, amit kint, persze vannak kivételes munkahelyek, mert persze nem lehet és nem szabad általánosítani és tudom kint sem kolbászból van a kerítés. Úgy látom ez a mi generációnk gordiuszi csomója!
2014. jún. 18. 14:16
 6/6 anonim ***** válasza:

Külföldön viszont elég jó nyelvtudást tudsz szerezni és kicsit félre is rakhatsz.

Aztán mikor van egy kis tapasztalatod és rálátásod a munkaerő piacra, akkor kint is elkezdhetsz egy egyetemet. Ez azért jobb, mert kint is és itthon is nagyobb presztizse van.

Én azt tanácsolom, ha kicsit is tetszik a közgáz, akkor arra menj, mert az nagyon keresett itthon is külföldön is.

2014. jún. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!