Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek idén mennyivel...

Szerintetek idén mennyivel fognak feljebb menni a BTK-s ponthatárok?

Figyelt kérdés

Tavaly ugye a nagy zuhanás után az én áhított magyar szakomra 295 volt a ponthatár, még ha el is rontom csúnyán a szóbeliket (de nem célom), lesz 330 pontom nagyjából. Ha jól csinálom 370-390 körül. Szerintem tuti emelkedni fog valamennyivel, ti úgy mennyit saccolnátok?

Van esély egy drasztikus emelkedésre pl. ilyen 70-80-90 ponttal felvihetik idén? (Tudom, az esély mindig megvan, de ki hogy látja, az érdekelne.)



2014. jún. 17. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Leginkább attól függ, hogy akik most érettségiztek mennyire voltak szorgalmasak és nekik hogyan sikerült. Szerintem ez lesz a meghatározó.

Ahogy én észrevettem most többen tettek le nyelvvizsgát is mint az előző években. Több volt az emelt szinten érettségiző is. Ezek mind többletpontot jelentenek.

A vidéki egyetemeken szerintem nem lesz drasztikus pontszámnövekedés. Max 1-2 szakon amire nagyon sokan jelentkeztek.


Melyik egyetemen érdekel egyébként a BTK-s ponthatár?

2014. jún. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hja, es sajnos a nagy zuhanas eredmenye az lett, hogy nalunk magyaron az elsoevesek olyan butak, hogy folyamatosan megvagjak oket mindenbol.

Emelkedes biztosan lesz, tekintve, hogy rajottek arra, rendesen elbaszarintottak, hogy ilyen ocska ponthatarok lettek, de a 70-90 pontnyi emelkedes eselytelen.

2014. jún. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ELTE és SZTE érdekelne, bízom majd benne, hogy annyival nem fogják felemelni. :) Persze én is tudom, hogy röhejes, ha valaki kurta 290-300 ponttal egyetemre akar menni, de mivel én most nagyon eltoltam ezt az érettségit (ahogy fent is írtam, olyan 370 pont felett lesz valahogy nekem), azért jól jönne, ha nem emelnék tavalyelőttire vissza a határokat. :D
2014. jún. 18. 18:25
 4/5 anonim ***** válasza:
A PPKE nem érdekel?
2014. jún. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Esetleg Pécs (PTE)
2014. jún. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!