Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy emelt érettségin melyikre...

Egy emelt érettségin melyikre kell többet tanulni? Fontos!

Figyelt kérdés

emelt német vagy emelt töri?

Jelenleg egy teljesen átlagos szinten vagyok és nem tudom, hogy melyikből lenne jobb az emelt. Most, hogy szünet van szeretném valamelyiket úgy megtanulni, hogy emeltezzek belőle.

Egy év alatt szerintetek ezt el lehet érni? (jövőre érettségizem)

Köszi a válaszokat :)


2014. jún. 19. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Emberfüggő.
2014. jún. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

Ha megy a német, akkor oda szinte nem is kell tanulni (angol kéttannyelvűbe jártam, az emelt angolra csak a suliban készültem, 75%-os érettségim lett). A középszintű törire többet készültem.

Szóval szerintem a töri nehezebb (ha megy a német).

2014. jún. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

#2 Ja, nyilván. Ha neki meg a töri megy jobban, akkor a német nehezebb. Logikus. :D

Keresd meg az idei emelt érettségi feladatlapokat németből és töriből. Töltsd ki a teszt részét, adj annyi időt magadnak, mint amennyi a megengedett, aztán nézd meg hány pontod lesz.

Amelyik gyengén megy, azt ne erőltesd. Nem fog jobban menni érettségin se. Arra viszont figyelj, hogyha emelt németezel, akkor a német nyelvvizsgádért már nem kapsz pontot. Én éppen ezért mentem emelt törire.

2014. jún. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
okés, köszi
2014. jún. 20. 15:16
 5/6 SeinHime ***** válasza:
Én voltam mindkettőből. Persze nem egyszerre :D A német az inkább gyakorlás kérdése, a törit meg meg kell tanulni. Egy év alatt fel tudsz készülni bármelyikre, de azért nem árt tanár segítségét kérni. Bármelyiket választod, csinálj meg párat az előző évi érettségikből, úgy tudni fogod, mire számíts. :)
2014. jún. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm :)

Végül a töri mellett döntöttem.

2014. jún. 21. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!