Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középiskola után OKJ szakma...

Középiskola után OKJ szakma vagy Egyetem (Bőv. Lent)?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 10. osztályos gimnazista vagyok, elég jó tanuló és mindenképpen szeretnék egyetemre járni/diplomát szerezni. Viszont nem tudom hogy ha elvégzem a gimit/leérettségizek utána szakmát tanuljak vagy rögtön kezdjem az egyetemet (persze csak ha minden jól megy)?


1, 22 éves korig tanulhatok ingyen nappali képzésben szakmát. Viszont igazából nincs olyan szakma, ami különösebben érdekelne. Műszaki egyetemre szeretnék majd menni. És az OKJ plusz pontot ér felvételin. Milyen szakmát ajánlanátok nekem? Megéri egyáltalán elvégezni egyetem előtt?


2, Ha gimi után egyetemre megyek akkor később már csak esti/levelező képzésben tanulhatok ingyenesen szakmát és pluszpontom sem lesz felvételin. Viszont így nem szerzek egy "felesleges" szakmát, ami nem is érdekel. Majd akár diploma után is mehetek szakmázni...


[+1, Szerintetek a szakközépiskolában tanulók, akik szereznek szakmát is mit tudnak kezdeni az ott kapott OKJ-s szakmával? Megéri?]



2014. jún. 22. 14:29
 1/1 anonim ***** válasza:
Az OKJ szinte semmit nem ér, szánalmasabb a színvonal, mint a középiskolákban. Ha betudsz jutni az egyetemre anélkül is, akkor ne foglalkozz ilyen dolgokkal. Van két OKJ-s szakmám is, de csak vészhelyzetre, ha valami miatt az egyetemet nem tudnám befejezni. Sokadrendű munkát lehet vele végezni, vagy ha magasabb szintű a végzettség, akkor meg munkát nem fogsz találni vele. Tapasztalat beszél belőlem, szóval hihetsz nekem. Egyetemet csináld és csak azt, de azt nagyon jól.
2014. jún. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!