Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lehet iskolát váltani...

Hogy lehet iskolát váltani úgy hogy? . Hát részletek lent

Figyelt kérdés
Szóval most egy gimibe vagyok 1-ős. nagyon szeretem az osztályt a sulit meg mindent. de rájöttem hogy nem nagyon akarom én ezt a gimi dolgot. a 9.osztályt mindenképp itt szeretném végezni de szeptembertől egészségügyi szakközépiskolába szeretnék járni mentőnek szeretnék tanulni. de azért választottam a gimit mert a középiskola után tanárnak szeretnék tovább tanulni méghozzá középiskolai magyar és töri tanárnak. A gimibe emelt szintű érettségire készítenének fel ebből a 2 tárgyból. a szakközépbe megkapnám az érettségi mellé a szakmát (mentő ápoló) de nem tudom hogy töriből és magyarból milyen szinten tudnák ott érettségizni. szóval végül is az lenne a kérdésem hogy középiskolai szakmával és érettségivel ugyanolyan jó esélyekkel indulok az egyetemi felvételin mint gimis érettségivel? köszönöm a segítséget remélem érthetően írtam!:)

2014. febr. 11. 20:35
 1/2 anonim válasza:
Szerintem maradj gimiben,mivel csak úgy tudsz jövőre átmenni szakközépbe,hogy lekell vizsgáznod az adott szakból,mivel ugye addig nem tanultad azt. Tudnak emeltszintű éretségit adni,de nem ér annyit,mint egy gimnáziumi,mivel ott részletesebben tanítják meg és többet.
2014. febr. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
ja azt halottam hogy állítólag újra 9.-nek kell lennem a szakma miatt. mind1. köszönöm a véleményt! :)
2014. febr. 15. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!