Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit, milyen szakmát lenne...

Mit, milyen szakmát lenne érdemes Érettségi után tanulnom? Nem lesz nagyon késő mire ezt mind elvégzem? Mármint tapasztalat szerzés szempontjából?

Figyelt kérdés
Nos tehát kvázi 20éves vagyok Jelenleg kezdem helyre hozni az eddigi részben elrontott életemet azzal hogy újra kezdem az iskolát és már beiratkoztam egy esti gimnáziumba,aztán természetesen egy szakmát is szeretnék letenni amivel egy biztos anyagi biztonságot plusz karriert tudnék építeni akár Magyarországon akár külföldön. Persze e mellé egy nyelv vizsgát is szeretnék elvégezni. Így tehát összegezve egy Érettségi szakma plusz nyelvvizsga. Kérném hogy tényleg komoly válaszokat írjanak. Néhány szakmán gondolkodtam mint pl. Emelt szinten a következőkről: Banki szakügyintéző. Logisztikai ügyintéző. Pénzügyi számvitel ügyintéző + mérlegképes könyvelő. Színész rendező. Bűnügyi nyomozó. ezek amik így először is érdekelnek de ha valamit írtok még amiben látok valami fantáziát érdeklődést azt megköszönném. Am egy 20éves férfi vagyok szóval ezt vegyétek figyelembe.
2014. jún. 22. 21:03
 1/8 anonim válasza:

Ne haragudj, abszolút nem sértegetésből írom, de a könyvelés és a bűnügyi nyomozás elég tág érdeklődési körre vall :D

viccet félre téve, szerintem amit leírtál, az megoldható. Nekem suli mellett lett meg az angol nyelvvizsgám (70%) és mellette letettem a B kategóriás jogsit (gimis voltam). De arra készülj fel, hogy szabadidőd szinte semmi nem lesz, kőkemény időszaknak nézel elébe. De ha elkötelezed magad valami mellett, akkor azt csináld is meg, ne add fel.

Sok sikert hozzá! :)

2014. jún. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

El kéne döntened merre akarsz tanulni. A leírtak alapján még nagyon nem tudod ezt. Beszélj olyanokkal akik az adott területen dolgoznak. Majd ők elmondják valójában milyen is az (az interneten található leírásokra nem lehet adni).


Munka mellett nem lesz könnyű szakmát tanulni. A legtöbb OKJ nappali képzésben megy, de ezek csak 1-2 évesek. Ha szüleid tudnak támogatni, akkor érdemes nappalin elvégezni. Mellette nem lesz nagy kihívás a nyelvvizsga (ha megvan hozzá az alapod).


Írtál olyanokat is a listában amikhez diplomára lenne szükséged. Ezt önerőből, nappalin nem fogod tudni megszerezni. A képzés költsége meg nagyon magas lesz (ha egyáltalán felvesznek). Szerintem inkább OKJ-s szakmákra koncentrálj. Ha az megvan és már dolgozol, még mindig el tudsz menni főiskolára levelezőn (én most ezt csinálom).

2014. jún. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nos köszönöm szépen a válaszokat. igazából jelenleg már a döntésemet meghoztam azzal hogy az érettségi után leteszek egy angol nyelvvizsgát és elmegyek egy esti felnőttképzőbe aminek a neve Magyar üzletemberképző szakiskola ahol 2éves pénzügyi számvitel ügyintézőnek jelentkezek azt elvégzem mivel megnéztem kvázi hogy ott pénteken szombaton kell bemenni a suliba így eltudok helyezkedni mellette még dolgozni is. És így akkor meglesz az érettség egy angol nyelvvizsga és egy pénzügyi számvitel ügyintéző szakmám . Végül is a szüleim tudnak segíteni nekem anyagilag ( ne úgy értsétek hogy tehetősek de mindent megtesznek azért hogy tanulhassak) de azért így ha dolgozok akkor tudok valamennyit legalább a sulimhoz tenni és akkor azért sokat számítana. De köszi a válaszokat.
2014. jún. 23. 14:11
 4/8 A kérdező kommentje:
És még kiszeretném egészíteni a válaszomat azzal hogy tudni illik ez a 2éves pénzügyi számvitel ügyintéző képzés Emelt szintű. És mivel ebbe így belekezdek így az nem fog zavarni ha nem lesz sok szabadidőm mert ez ezzel jár de viszont remélhetőleg meghozza gyümölcsét ez az úgynevezett fáradalom. Egy elszánt komoly határozott személynek tartom magam.
2014. jún. 23. 14:14
 5/8 anonim ***** válasza:
EZ egy emelt szintű OKJ lenne akkor? Azzal talán el tudsz helyezkedni. Mellette meg elkezdheted Pénzügy és számvitel alapszakot valamelyik főiskola levelező tagozatán. Én is hasonlót csináltam.
2014. jún. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem felsőfokú számviteli OKJ-m (régi FSZ)

Megosztanám a tapasztalataimat: Először is vidéken élek. A munkaadók nem tesznek különbséget a középszintű, emelt szintű vagy éppen felsőfokú szakképzés között. Nekik ez csak OKJ > középfokú végzettség.

Én nem találtam munkát ezzel a szakmával mert gyakorlatom nincs benne. Mehetnék tovább mérlegképesre, aminek szintén csak akkor van értelme ha van mellette gyakorlat. Ha belevágsz ebbe a szakba mindenképp találj valami gyakorlati helyet ami tartósan megalapozza a gyakorlati tudást.

2014. jún. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak te vagy az egyetlen , aki megpróbálja helyre hozni az elvesztegetett iskola éveit. Jó magam is késő érő típus vagyok, így 24 évesen kezdtem el az érettségit. Most idén végeztem a csúsztatott matek miatt így 27 évesen lett meg. Még mindig úgy érzem ,hogy van esélyem be kerülni a "nagyok" közé. Idén elkezdtem egy cnc forgácsoló tanfolyamot amivel majd nemsokára végzek ( ezzel a munkával majd képes leszek, finanszírozni a további tanulmányaimat) Szóval hajrá! Nekem az első, a tanfolyam után szintén a nyelv vizsga lessz. Így ha már meglessz az is, kb 29 évesen elkezdhetek egy fősulit. Szóval te egyáltalán nem vagy elkésve, ha csak az én példámat nézed. Egyébként voltak olyan osztálytársaim levelezőn, akik közelítettek az 50 hez és most már főiskolára,angol orosz szakra, ill felsőfokú egészségógyi képzésre járnak
2014. jún. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem . Én úgy gondoltam hogy elvégzem az érettségit aztán ezt a pénzügyi számvitel ügyintézői szakmát mellette nyelvvizsga és aztán még egy banki szakügyintézőit plusz emellett egy mérlegképes könyvelői szakmát mellette viszont eltudnék helyezkedni egy bankba dolgozni hiszen anyukám egy közeli bankfiókban dolgozik mint Pénzügyi elemző kockázat kezelő és így betudna juttatni hozzájuk de viszont ahhoz hogy bejussak el kell ezeket a szakmámat végeznem. De mondjuk igazság szerint mire még leérettségizek addig még lehet szerintem változik sok minden a munkák terén és lehetséges hogy más szakot kell folytatnom. Köszönöm a válaszokat és a meghallgatást.
2014. jún. 24. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!