Igaz, hogy mivel teljes árvaellátásit kapok az első OKJ-s szakmám ingyenes?

Figyelt kérdés
és ha igaz, bármilyen szakmát választhatok vagy megvan szabva mik közül lehet?

2014. jún. 23. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Árvaellátást kapsz okj iskolarendszerű képzés alatt.

Tulajdonképpen bármit választhatsz, de csak iskolarendszerű nappali képzésben igaz az hogy ingyenes és jár az árvasági ellátás. Tulajdonképpen azokat tudod választani amit szakközépiskola vagy szakképző iskola indít nappalin. Ezek közül tényleg bármit..

2014. jún. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én körmös szeretnék lenni, de szakközépiskolában nem tanítanak ilyen szakmát.
2014. jún. 23. 11:07
 3/6 anonim ***** válasza:
A körmöst pl pont nem támogatja az állam, se a fodrászt, se a kozmetikust se egyéb ilyen szolgáltatást nyújtó szakmát. Talán ezek közül csak a vendéglátós szakmák még ingyenesek, egyébként általában csak a hasznos munkaerő kitanulása a támogatott.
2014. jún. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
a Ruhaipari iskolában kozmetikus és fodrász van ahova én jártam, de engem ezek sajnos nem érdekelnek.
2014. jún. 23. 17:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Műkörmös szakmát tényleg nem támogatja az állam, azt csak tanfolyami rendszerben fizetős képzésen tanulhatod.(ellenben az előttem szólóval kozmetikus és fodrász van iskolarendszerű képzésben ingyenesen)

Itt az okj képzések hivatalos oldala itt minden szakma fel van tüntetve ami tanulható, és az is fel van tüntetve hogy milyen képzési formában oktatható ha valahol az szerepel: iskolarendszerben nappali és estin 2 év..akkor azt lehet ingyenesen ha találsz iskolát ahol indítanak ilyen képzést, ha valahol az szerepel hogy pl. 1000 óra...képzési idő na az csak tanfolyami lehet. sok szakménél lehet ilyen és olyan képzési forma is...de vannak amiknél csak az egyik féle módon indítható képzés.

2014. jún. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm:)
2014. jún. 23. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!