Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy vannak az iskolák? Ugy...

Hogy vannak az iskolák? Ugy értem melyk a legjobb iskola pl:. Szakközép, egytem, .

Figyelt kérdés

2014. jún. 23. 13:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyjából: Egyetem > Főiskola > Gimnázium / Szakközép > 8 általános


Persze van még néhány oldalág (pl. Waldorf sulik), és egyes elemeken belül is elég erős a különböző iskolák által közvetített tudás. Vannak jobb, kutatóegyetemek (pl. BME, ELTE, stb) és gyengébbek, mint ahogy elit gimik és iszonyatosan gyengék is.

2014. jún. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nincsen ezek között "legjobb" mert mindegyik más kategória.

Először is elvégzed a 8 általánost.

Utána mész szakmunkásképzőbe ( ami a legrosszabb,hiszen csak szakmát ad)/szakközépbe (ami érettségit is ad,és szakmát) vagy gimnáziumba (ami érettségit ad,szakmát nem). Szóval szakközép/gimi szerintem ugyan olyan jó..Gimibe az megy aki tavább akar tanulni,szakközépből is tanulhatsz tovább,csak tovább tart,de lesz szakmád is..


Gimi/szakközép után mehetsz főiskolára,vagy egyetemre.

2014. jún. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak egy aprósággal javítanám ki az előttem szólót, szakközépiskola 1998 óta nem ad szakmát/szakképesítést. Az érettségi bizonyítványában szakmacsoportos bejegyzés szerepel aki szakközépben érettségizett. Ez annyit tesz hogy a szakirányú okj képzést rövidebb idő alatt végezheti el az illető ha marad érettségi után a középiskolában ennyi az előnye ha valaki már 14 évesen jó irányba megy 1 évet spórolhat a tanulmányi idejéből. Egyébként semmire sem jó a szakközepes érettségi ugyanúgy mint a gimis, csak a továbbtanuláshoz jogosítvány. (98 előtt valóban jó volt mert a szakközépiskola szakmát is adott...ez valahogy 16 év alatt sem ment át a köztudatba)
2014. jún. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!