Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnökinformatikus szakon...

Mérnökinformatikus szakon mennyi fizika van?

Figyelt kérdés
Jövőre leszek végzős és ezt a szakot néztem ki. A matek és a programozás is megy (kopp,kopp) azonban fizikai ismereteim a 0 felé közelítenek. Mennyire sok ezen a szakon és mennyire nehéz a fizika? Megtanulható azért, vagy nagyon húzós? Köszi!

2014. jún. 25. 03:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Pont ott a legnehezebb és ott rengeteg van belőle. Nem egy ismerősöm van aki ezért hagyta ott a mérnökinfót és ment át proginfóra.

Ott viszont a matek a húzósabb. Én magam középsuliban végig 5-ös voltam belőle, de egyetemen nem ér semmit. Ott szenved az ember vele és egy 2-es felér egy érettségi 5-össel matekból. De lehet még többel.

2014. jún. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
sok. ha nem megy, akk ink ajánlom a proginfót.
2014. jún. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

egyáltalán nem nehéz annyira, én is mérnökinfóra járok (BME) és sokan csak azért mondják nehéznek, mert minden gyakorlat előtt (6 db 1 félévben) van kisZh, amiből 5-nek sikerülnie kell.

ezek a kisZh-k egyszerűek, hisz tudod, hogy az előző gyakorlat témájával megyegyező feladatot kapsz, így kb csak 1-2 típusfeladatot kell átnézni.

amúgy 2 féléves a fizika

2014. jún. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bár én faktra jártam fizikából (meg néha versenyekre), de szerintem nevetségesen egyszerű mondjuk a matekhoz képest.


Az emelt érettségi körüli tudással 2 félévig 5-öst lehet szerezni nulla perc tanulással (gyakorlatokra bejártam) - mivel gyakorlatilag ugyanaz az anyag.


Első félévben bevezető fizika is van, ami szintén a 9-10.-es anyagot rágja a szádba. Másodikban (Fizika 1.) ezt egészítik ki néhány számítással, elmélettel. A Fizika 2. pedig az elektromos dolgok - itt már kiegészítve bonyolultabb számításokkal.

2014. jún. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Kicsit átfogalmaznám a kérdést: Mennyire épít a gimnáziumi tudásra? Mert pl. amiket eddig tanultunk, azok jóformán egymástól függetlenek voltak és lehettél ötös egy fejezetből, a másikból egyes.

Az a baj, hogy jövőre fizika óránk sincs már..

Önmagában a fizika megtanulásával nem lenne semmi problémám.

2014. jún. 25. 16:29
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ha a mechanikát vágod akkor csak kicsit kell mellé tanulni a következő 2 évben.

2014. jún. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Sidel ***** válasza:

Szeptembertől új mintatanterv lesz. Két félévnyi fizika. Egy bevezető fizika és egy szimpla fizika.

Korábban még volt két fizika és egy nem kötelező bevezető fizika, ahol a középiskolai anyag az egyetemre is fontos részét vettük át. Hogy most mit értenek majd bevezető fizika és fizika alatt, azt nem tudom.

Amúgy nem vészes... én is nulla fizikai tudással mentem erre a szakra és a fizika 1-et már sikerült (4-esre) teljesítenem.

2014. jún. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom az SZTEn ez nagy mumus a fizika. Nagyon sokan buknak rajta. Ha véletlen kijutnak vizsgára, ami mostmár könnyebb, na ott szívnak. Kevés pontot kell elérni, de az valahogy nem megy. De a legviccesebb mikor volt egy gyerek, kipuskázta az előadásanyagot, azt a diasort amit a tanár adott ki. Erre megbuktatja és mondja neki, hogy azért mert ne tanuljon szar jegyzettet mert hülyeség amit leírt.
2014. jún. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, a pontozás érdekes az SZTE-n... :D

40/8 pontot kell elérni. A kettes úgy lett meg, hogy a tanár által írt/kiadott 100 oldalas (negyedévet takaró Elektro) anyag oda tartozó részeit szó szerint, +ábrákkal 95%-osan leírtam.

Azért ilyenkor felmerül a kérdés, hogyha ez a kettes, akkor milyen az 5-ös?

2014. júl. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!