Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Melyik szak foglalkozik...

Melyik szak foglalkozik jobban a robotikával? Villamosmérnök vagy Mérnökinformatikus?

Figyelt kérdés

2014. máj. 17. 14:11
 1/10 Hengerelőhereverem ***** válasza:
100%
Mechatronikának hívják a szakot, gépészet, informatika és elektronika
2014. máj. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
informatika
2014. máj. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Ha informatikusként, akkor csak a robot programozással. Ha Mechatronika szakirányként, akkor a gépészeti és meghajtási részével. Villamosmérnökként pedig a szabályozási rendszereivel, programozásával, és csak kicsit a mechanikával.
2014. máj. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Inkább a villamosmérnöki...

[link]

[link]

2014. máj. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mechatronika.A fiam is oda akar menni.
2014. máj. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Egy kicsit pontosítani kellene a kérdést. A robotika egy nagyon nagy tudomány terület. Általában egy egész "team" dolgozik azon, hogy egy kis robotot is működjön. A team-ben vannak mechatronikusok, gépészek, villamosmérnökök, mérnökinformatikusok. Mindegyiknek megvan a maga szakterülete, mint ahogy már írták is. Azt szerintem felejtsd el, hogy egyedül fogsz majd robotokat építeni. Tehát a fenti szakok közül azt válaszd amelyik része a legjobban érdekel a robotban. Például egy infos egy már megépített robot kart tanul meg programozni feladatokra. A mechatronikus is csak felszínesen lát bele, neki is konkrétan valamire specializálódnia kell. A robotika az egyik legnehezebb téma terület, szóval nagyon kemény matek tudás kell hozzá.

Szerintem az említett szakok közül bármelyikben megtalálod a robotikával való foglalkozást, de kérdés hogy mire oda eljutsz még még érdekelni fog-e. Én villamosmérnökire mentem, hogy foglalkozzak robotikával, de most hogy jobban belelátok már annyira nem érdekel a robotika.

2014. máj. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Az egyetemen ahol en dolgozom a gepeszmernokok es a villamosmernokok foglalkoznak foleg robotikaval. A szamitastudomany (nem szeretem az informatikus szot, az rendszergazdat jelent) hallgatok is foglalkozhatnak vele, de inkabb csak a computer vision reszevel.
2014. máj. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jól mondták fentebb, ezzel gépészek, villamosmérnökök, programozók (akik sok esetben szintén villamosmérnökök) foglalkoznak és pont ezért is jött létre mára a mechatronika, mint önálló létező, mert szerteágazóak a problémák és igény lett egy ilyen köztes képzésre. Egyetemen dolgozó mechatronikus barátom saját bevallása szerint is még mindig egyfolytában tanulja az összes vonatkozó területet, holott ő már ott oktat....


Ha nagyon a robotika érdekel, akkor én a mechatronikát ajánlanám, de mindenek előtt szerintem kezdj el otthon foglalkozni ilyen témákkal. Ma már egy Arduino készlet abszolút elérhető anyagilag akárkinek. Néhány kiegészítőt beszerzel hozzá elektronikai boltban és már építhetsz is például egy kétkerekes egyensúlyozó robotot vagy más hasonlót.

A tudás és a tapasztalat mindenképpen hasznodra lesz és legalább belelátsz kicsit abba, hogy miket kell tudni és csinálni ehhez a területhez.

2014. máj. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

> "tegnap 17:53"


"(nem szeretem az informatikus szot, az rendszergazdat jelent)"


majd adod még lejjebb is :-)

2014. máj. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Megjegyzés:


Olyanra, aki informatikusnak hívja magát, nem bíznék robotprogramozást, az ilyenből szokott lenni hogy nem tudom megmagyarázni neki miért kell minimum ötötrendig parametrizálni a legegyszerűbb szegmentált trajektória profilt is, ha egyáltalán megérti hogy mi az.


Hasonló okból nagy hiba magyarországon, hogy vezérléstechnikával, irányításelmélettel a "villamosmérnökök" "foglalkoznak", legalábbis robottechnológiai kontextusban hiba, mert a dinamikai tudás (nem az ósdi magyar egyetemeken leadott elméletiesdkedő lecke, hanem a használható), a robottechnológiai alkalmazások 95%-ában fontosabb mint az elektronikai.

2014. júl. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!