Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek jó így az érettség...

Szerintetek jó így az érettségi: magyar, matek, töri, angol/német (még eldöntöm), info?

Figyelt kérdés
A BME Járműmérnökire szeretnék felvételizni,ahol jelenleg a határ 337pont.Szerintetek bejutok ha matekból,magyarból,töri,angol/német,info (mind közép) az érettségi tárgyaim? + lesz egy nyelvvizsga is B2-es.Szerintetek jó ez így?

2014. jún. 25. 14:31
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Inkább fizikából menj, ha a BME-re akarsz menni
2014. jún. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is egy fizika közepet javaslok, meg a fizetős nyelvvizsga helyett inkább egy emelt angolt, mondjuk. Mert, ha jó lesz az több pont, ha meg csak közepes, mondjuk egy 68-69%, akkor meg volt egy ingyen nyelvvizsgád, ugyanúgy 28 pont.
2014. jún. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
attól még hogy emelt angolra megy nem fog több pontot kapni, mert a járműmérnökin nem számít az angol, csak a matek és fizika/info/biosz/kémia, szóval egy emelt matek és egy emelt fizikát javaslok
2014. jún. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok emeltezni fizikából,mert a sulinak köszönhetően egyidőben van az informatika fakultációval.Infóból megint nem tudok emeltezni mert a suliban csak középszintre készítenek fel,illetve fizikát pedig nem merem bevállalni,mert így is sok lesz a tanulnivaló,meg azt kevésbé szeretem,értem.Középszinten egy 5-ös érettségire gondoltam infóból+fizikából
2014. jún. 25. 18:20
 5/10 anonim ***** válasza:
Döntsd el, hogy túl szeretnéd-e élni az első félévet. BME-re nem bejutni nehéz (egyetlen kivétel talán a mecha), hanem bentmaradni.
2014. jún. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves Wampa!! Légyszíves ne állítsd már be úgy a BME-t mint egy nemtudom milyen kínzó intézményt.lehet te nem élnéd túl ilyen hozzáállással,de ha nekem válaszolsz akkor ezt hanyagold,most csak arra vagyok kíváncsi hogy be tudok-e jutni az általam leírt érettségivel.előre köszönöm a normális válaszokat! ;-)
2014. jún. 25. 18:58
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig a helyzet a következő: én vagyok belül (még), te pedig kívül. Ne a stílusommal vitatkozz, hanem próbáld meg a lényegét megérteni.
2014. jún. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ugyan. 337 pontot mindenki összekapar, aki be akar kerulni erre a szakra. Én is inkább azzal foglalkoznék a helyedben, hogy minél jobb alapokkal keruljek be.
2014. jún. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem akkora tragedia az emelt erettsegi, en tavaly mentem at ev vegen torifaktrol fizikara ahol kozepszintre sem!! Keszitettek fol de erettsegi elott jartam 1 honapig tanarhoz es 63% lett.. nem lehetetlen. Viszont emelt nelkul sokkal jobbakat kell irnod mindenbol es bar nekem is vannak zseni osztalytarsaim azert ok se teljesitenek mindig ugy, ahogy szeretnek.
2014. jún. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

igazából az van, hogy bejutni nem nehéz. 337 pontot, aki nem szed össze érettségin, annak amúgy is felesleges lenne odamenni.

Viszont a saját dolgodat könnyíted meg, ha megfelelő szinten és tárgyakból érettségizel. Első félévben elég nehéz átállni az egyetemi stílusra, lesz elég bajod az egyetemi tanulmányokon kívül is. (új emberek, új tanárok, esetleg új város is, lakótársak, teljesen új környezet) Csak a saját dolgodat könnyíted meg vele, ha emeltezel matekból és/vagy fizikából (illetve a helyzetedben a sima közép fizika is számítana). Szóval lehet menni közép infóval is, csak nehezebb dolgod lesz. (én is úgy mentem annó gépészre)

2014. jún. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!