Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Két gazdasági szak egyszerre...

Két gazdasági szak egyszerre "bírható"?

Figyelt kérdés

Idén jelentkeztem, pénzügy és számvitel szakra (BGF), szerencsére meglett államira a pontom (kerek 460).

Azon gondolkodok, hogy jövőre a nemzetközi gazdálkodásra jelentkeznék, mert ez is érdekel. 2 félévet fizetnem kellene, de arra össze tudnám szedni a pénzt. De ez a 2 szak bírható egyszerre? Elméletben lehet 2 szakra járni, ezt tudom, de gyakorlatban? vagy a bukás így, garantált?



2014. jún. 28. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Mind a kettőt nappalin nem fogod tudni összehangolni, annyi órád lesz.
2014. jún. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi a választ :( kár
2014. jún. 28. 20:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem egészen értek egyet előttem szólóval. Kredit rendszer van. Annyi biztos hogy a második szakon levelezőre menjél, és keress olyan intézményt ami budapesti(lévén az első szakodon is itt tanulsz) és a levelezős konzultációk kizárólag hétvégére esnek, addigra úgy is kitapasztalod a nappalis órarendedet, hogy szokták beosztani a BGF-n. Akkor tudod hogy milyen második képzést tud mellé passzítani időben. Nem biztos hogy a BGF lesz a suli, de a legjobb az lenne ha egy suliban lenne a két szak természetesen. Meg kell nézni a két szak mintatantervét. Sok azonos tárgy van két gazdasági szakon, amit első szakon már teljesítettél azt a kreditet el lehet fogadtatni a másik szakon, tehát nem kell újra vizsgázni, órára járni. Azt kell felmérni hogy a második szakot hány tárggyal tudod majd csökkenten. (jelentős mennyiség kb. 40%) És persze kitartás és koncentráció is kell hozzá..és bírni azt az érzést hogy nem hibázhatsz mert nincs időd javítani egy sikertelen vizsga elborítja az előre eltervezett vizsgarendedet. Én két szakon végeztem egyszerre..+egy okj-t végeztem..mind más képzési terület volt de a két egyetemi szak között mégy így is voltak átvihető kreditek..ha tényleg akarod menni fog..de persze az első vizsgaidőszak után már képben leszel hogy mit bírsz..
2014. jún. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!