Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Meg szeretnék tanulni programo...

Meg szeretnék tanulni programozni?

Figyelt kérdés
Nyílván nem egy hét alatt, a legelejéről szeretném kezdeni, ehhez tudtok könyvet/bővebb online leírást ajánlani? A C++ nyelv lenne a cél, de olvastam hogy nem célszerű azzal kezdeni. Két könyvet találtam, sajnos mindkettő olyanoknak írodott akik a programozás alapjait már elsajátították. Ötletek?

2014. jún. 29. 15:35
 1/3 anonim ***** válasza:

ncoren sztem biztos van jó ebook róla. nem nagy cucc egyébként, könyvekben mindig rohadtsok felesleges van az tesz ki 200 oldalt, pedig ha tudsz pár alap algoritmust meg pár parancsot azokkal lehet rendesen gyakorolni..

Én pascal-ban tanultam programozni, ahol a program lefutás eredményeit egyszerűen dos-osként jelenítette meg, pl kiírt 10 számot.. A C# az meg tökugyanazt tudja, csak lehet vele vindózos felületen beépített alapfunkciókat használni, pl felpakolsz egy ablakot tervezőnézetbe, arra egy gombot meg egy szövegmezőt, aztán "code" view-ben pedig programozással megírod hogy mi történjen ha megnyomják a gombot...

2014. jún. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a C++-t szeretnéd megtanulni, nyugodtan kezd azzal. Van ez a könyv: [link]

Egy hülye is megérti, ugyanakkor nagyon minimumot tanítja meg a nyelvből, semmit az objektum-orientált programozásról. Utóbbit viszont célszerű elsajátítani, hiszen nélküle szinte felesleges C++-t tanulni, meg - leglaábbis egyesek szerint - manapság az objektum-orientált programozás az alapvető megközelítési mód szoftverfejlesztésben (az ezzel kapcsolatos vitákkal majd akkor foglalkozz, ha elsajátítottad).

Talán ez hasznos lehet:

[link]

Illetve sok anyag található a neten, csak rá kell keresni. Ha ezekkel kicsit kínlodsz, idővel rád ragadnak a programozás elméletének alapjai.


Egyébként mindenképp hasznos feladatokat megoldani. Azoakt találhatsz itt:

[link]

Vagy máshol, ahol találsz. Nem csak fejleszt, de siker(- vagy éppen kudarc)élményt is jelenthetnek.

2014. jún. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors, építő válaszokat!
2014. jún. 29. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!