Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pécsi Fogorvosira járók,...

Pécsi Fogorvosira járók, megosztanátok velem a tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés

Minden érdekelne igazából...milyenek a tanárok, milyen év közben egy átlagos napotok, tényleg sokat kell éjszakáznotok, a vizsgák többsége szóban, vagy írásban történik-e, szigorlat tényleg nagyon vérengzős?

Köszönök minden választ! :)



2014. júl. 2. 08:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én általános orvosnak tanulok Pécsett, de sok tárgyunk (és tanárunk) közös a fogorvosokkal, úgymint sejtbiológia, biofizika, kémia, anatómia, szövettan. Ezek húzós tárgyak, bár ha engem kérdezel, az első féléves kémia egy emelt érettségi után nem kihívás, és a többi is megoldható lelkiismeretes tanulással. Az anyag sok, de egyrészt, egyéni képesség kérdése, mésrészt szorgalomé. Én éjszakázni nem szoktam, mert számomra nem hatékony tanulási módszer.

A sejtbiosz kapcsán éppen idén született hallgató részről olyan felvetés, hogy a fogorvosoknak talán nem kellene azzal a részletességgel tanulni. Szeberényi professzor, a tanár (aki egyébként nagyon rendes és korrekt ember) elfogadónak tűnt ezzel kapcsolatban, de jelezte, hogy nem hozzá kell fordulni, úgyhogy nem tudom, mi lesz ebből. Anat és szövet csak a 2. félévtől van, az első év legkeményebb tárgyai. Itt egy kicsit más az anyag, bár az előadások közösek, a gyakorlat és a vizsgaanyag eltér a fogászoknak. Ami talán számukra nehezebb, hogy kevesebbet tetemeznek, de a tetemséta ugyanúgy vizsgakövetelmény. Egyik foszos ismerősöm mutatott dolgokat, amiket csináltak, pl. fogat formáztak, meg asszem Malackát kellett nagyítania (kézügyesség fejlesztése) de már nem emlékszem kristálytisztán.

Az intézetek hozzáállása POTE-n korrekt, nem szívatósak. Még az Anat Intézet sem gáz, ha tényleg komolyan veszed.

2014. júl. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a bíztató választ! :)
2014. júl. 3. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!