Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért így számolja a kalkuláto...

Miért így számolja a kalkulátor a pontjaimat?

Figyelt kérdés
Mivel leérettségiztem és tudom pontosan miből hány százalékot értem el, gondoltam kiszámolom a felvi oldalán található kalkulátorral h kb mennyi pontom lesz. Beírtam mindent, amit kellett és bejelöltem a fősulit, ahova menni szeretnék, BGF-PSZK. De az érettésgi pontnál a matekot (ugye ez alap) és az emelt angolomat számítja be, holott nekem a törim sokkal jobb lett mint az angolom, és elvileg ahogy utánanéztem a 2 tantárgy, ami beszámít az a matek és még egy másik, ami lehet nyelv v. töri is. Tehát nem értem miért az angolt számolja be, ha egyszer a törim több pontot ér..
2014. júl. 2. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Véletlenül nem emelt szintű az angol érettségid? Vagy van nyelvvizsgád, ami befolyásolhatná?
2014. júl. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Írd le mid van. Nyelvvizsga és érettségi %-ok.
2014. júl. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
de emelt angolom van, írtam is, de az emeltre külön megkaptam az 50 pontot, 57% lett és attól hogy emelt ugyanúgy 57 pontot kapok rá, amikor a 2 tantárgyból kiszámítja az érettségi pontjaim, a törim meg 80 pont, azért 57 vagy 80 pont nem mindegy..
2014. júl. 2. 23:05
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ott a gond, hogy az angol emelt a tori meg kozep. ha elerted angolbol a 45%-ot, akkor kapsz 50 tobbletpontot. Ha az angol helyett a torit akarnad vinni, ami kozepszintu, akkor elvesztened az 50 pontodat, mivel igy mar nem a vizsgatargyad.

legalabb is szerintem igy van. Pl nalam olyan volt, hogy azert nem erettsegiztem infobol, mert azt nem csinalhattam volna, hogy a fizika emelt tobbletpontomat viszem a feltetelezhetoen jobb szazaleku info erettsegim melle. Nalad azert mas a helyzet, mert neked az angol nem 6.targy, mint ami nalam lett volna az info. De szerintem te sem kombinalhatod, mert az pl.egyenerteku lenne egy emelt szintu, az angolnal magasabb szazaleku torierettsegivel, ami kisse erdekes lenne.

2014. júl. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van bizony! Csak akkor kapod meg az emelt szintért járó pluszpontot, ha abból számolják a pontjaidat. Duplázós módszerrel törivel 160 pontot kapnál, míg angollal 164-et, ezért az utóbbival számolnak.
2014. júl. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindig a kedvezőbbel számol, és csak akkor kapod meg az adott tantárgyért a többletpontot, (emelt szintűre) ha az a felvételi tárgyad, és kedvezőbb.
2014. júl. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert ha a törit számolja, akkor az emelt angolért járó 50 pontot elveszíted.
2014. júl. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!