Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programtervező (fejlesztő),...

Programtervező (fejlesztő), vagy mérnökinformatika?

Figyelt kérdés
Az előbbi az SZTE-n és FSZA, utóbbi ÓE. Mik a véleményetek a két szakról?

2014. júl. 3. 22:27
 1/6 anonim ***** válasza:

(Miért nem Elte és Bme?)


Mindkettővel el lehet helyezkedni, ha érdekel és nem csak végigevickéled. Különbség: mérnökinfón van némi fizika.

2014. júl. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én csak az OE Nik-ről tudok nyilatkozni én nem oda járok... hanem a kvk-ra, de beszéltem már nik-esekkel, így mesélhetnék róla, de röviden erősen ajánlott. Jó a képzés, a nik-es diplomának nagy presztízse így könnyedén el lehet vele helyezkedni (jelenleg) és jól is lehet vele keresni. ;-) Így én azt mondom mérnökinfo.
2014. júl. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
előző vagyok ettől függetlenül a Programtervező-vel is nagyon jól el lehet helyezkedni, gondolom.
2014. júl. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindkettő jó szak, de én ajánlom a gazdaságinformatikát is. Az is nagyon hasznos. Amúgy meg ennyit arról, hogy informatikát akarsz tanulni :)

[link]


Az biztos, hogy munkád lesz :)

2014. júl. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! HA elvgézem, akkor nem lesz nagy gondom a munka kereséssel, csak nem tudom melyik: mérnök infótól nagyon félek, mert van fizika, suliban ment ötös voltam, de hát csak 2 évig volt, ahhoz képest egy egyetemi..úristen:D De ha elvégezném, akkor kapnék diplomát és jó kereső munkám lenne. A fejlesztő is nagyon nehéz, de kicsivel könnyebbnek vélem mivel FSZA, de ha elvgézem nem kapok diplomát, ,,csak" egy papírt, ami nagyon értékes, és még utána tovább tudnék tanulni. Ilyen szemszögből ti melyiket választanátok?
2014. júl. 4. 18:39
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem. Fogod bírni, hidd el. Lehet, h néha a pokolba kívánod majd, de igazán komoly fejlesztői látásmódot azért egyetemen kaphatsz. Az önszorgalom viszont elengedhetetlen bármelyiket is választod. Szabadidődben is célszerű tanulni, apróbb programokat érni, mert csak úgy fogsz igazán fejlődni. Kicsit kell, hogy a hobbid is legyen (legalább is az elején, amíg beletanulsz, és megkapsz egy bizonyos látásmódot)
2014. júl. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!