Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » NKE-KTK vagy ELTE jogi kar?...

NKE-KTK vagy ELTE jogi kar? Melyiket javasolnátok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jövőre fogok érettségizni és mindig is vonzott a jogi pálya és nagyon szeretem a történelmet ugyanakkor a nyelveket is. És ezért sokan javasolták az nke-t csak én nem tudom melyiknek nagyobb az elhelyezkedési lehetősége szerintetek? Melyik éri meg jobban?! Mert pontosan nem értem mit is tanítanak az nke-ktk-n pl. Igazgatásszervezői karon...! :/ előre is köszönöm a válaszokat ! :)

2014. júl. 5. 22:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Igazgatásszervező: régi neve államigazgatási főiskola volt

Jogot tanulsz ott is és kevés közgazdasági tárgyat és szervezés-vezetést. Csak a jogi tárgyak speciálisan vannak összeválogatva, a hangsúly a közigazgatási jogon és az alkotmányjogon van. Kevés a polgárjog, kevés a büntetőjog.pl. polgári eljárás vagy büntető eljárás nincs..összegezve azokról jogágakról tanulsz ami szorosan kapcsolódik a közigazgatási joghoz.

2014. júl. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Melyik éri meg jobban?!"


Az NKE-n végzett diákok rögtön végzés után munkába állhatnak az állam által biztosított munkahelyen. Tehát 100% hogy eltud helyezkedni.

Míg aki jogon végez az nem mindig kap munkát.


Szóval munkalehetőség szempontjából NKE.

2014. júl. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Előző válaszadó az akkor igaz ha valaki elnyerte a közszolgálati ösztöndíjat. Normál hallgató esetében nem.
2014. júl. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem KTK-s vagyok úgyhogy nem mondom biztosra, de nekem a KTK-s ismerőseim ezt mondták.

RTK-HHK esetében a hallgatói szerződésben bennevan a munkahely biztosítása, így KTK esetében is igy van szerintem.

De nem tudom 100%-ig biztosan.


Államigazgatási főiskola már nagyon régen volt egyébként. Azóta már Corvinus közgazdaságkar lett, és abból lett a KTK. Igazából ez mellékes, csak fura hogy az államigazgatásit mondtad.

2014. júl. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Csak azért említettem az államigazgatásit mert sokan ezt még midig tudják mit jelentett. Én is igazgatásszervezőként végeztem (nem NKE) és ha bárkinek mondom a szak nevét akkor nem érti hogy mi is ez pontosan, ha azt mondom ugyanaz mint régen az államigazgatási főiskola volt akkor egyből tudja.

Hidd el csak a közszolgálati ösztöndíjasokat helyezik el..a többieket nem. Én is gondolkoztam most a közigazgatás mesterképzésen az NKE-n de csak levelezőn amiből fizetős létezik csak, szó sincs arról hogy elhelyeznének ha végzek, csak ha nappal és ezen belül is közszolgálati ösztöndíjas vagyok.

2014. júl. 6. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)) aranyosak vagytok!

Sokan nekem úgy mondták , h mnjek alapképzésre nke-ktk-ra és utána menjek jogra... Mert egy évet beszámítanak. Erről mi a véleményetek?

2014. júl. 6. 09:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Értelmetlen. Igen a jogász képzés igazgatásszervező diplomával 4 év az eredeti 5 helyett. De minek tanulnál összesen 3+4=7 évet a jogász diplomáért ha 5 év alatt meglehet? Még azt sem mondanám hogy jó hogy minkét diploma megvan mert a két végzettség nem egészíti ki egymást, ugyanis jogász diplomával minden állás betölthető ami igazgatásszervezővel betölthető..tehát semmi pluszt nem ad így. Szerintem most döntened célszerűbb és takarékosabb megoldás, ami nem jelenti azt hogy ha NKE mellett döntesz akkor később nem változtatod meg a döntésedet és mégis utána mész jogász szakra..csak egyszerre egyszerűbb.
2014. júl. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ezt nem értettem benne én is , hogy ez 'idő pocséklás ' lenne! De nagyon szépen köszönöm ! Meggyőztetek! :))
2014. júl. 6. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!