Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha rendőr/nyomozó szeretnék...

Ha rendőr/nyomozó szeretnék lenni, milyen továbbtanulási lehetőségeim vannak? 17/L

Figyelt kérdés

Rendőr szeretnék lenni, ezen belül is nyomozó.

Az NKE-re nem jelentkezhetek, mert a rossz szemem miatt kiesnék az egészségügyi rostán.

Szakközépiskolába sem szeretnék menni, de hallottam innen-onnan olyanról, hogy, aki jogot végzett vagy államigazgatásit, azt átképezhetik és akár nyomozóként is dolgozhatnak. Ez mennyire igaz?

És ott vannak még az OKJ-s tanfolyamok, ahol van rendőr és van magánnyomozó képzés is.

Az NKE-n nem kell egészségügyi/fizikai alkalmasságin átmenni, hogyha már rendészeti munkakörben dolgoztam x évet, így ha esetleg OKJ-t végeznék, akkor később jelentkezhetnék felvételi nélkül az NKE-re?


2014. júl. 6. 16:58
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Rendészeti szakközép felvételi eü alkalmasság = NKE rendészeti eü. alkalmassággal nincs különbség.

"hallottam innen-onnan olyanról, hogy, aki jogot végzett vagy államigazgatásit, azt átképezhetik és akár nyomozóként is dolgozhatnak. Ez mennyire igaz? "

Nem igaz, illetve fordítva igaz ha már rendőr vagy pl. mert elvégezted a rendészeti szakközépiskolát és után elvégzed a jogot vagy igazgatásszervezőt akkor tiszti beosztásba kerülsz elvileg lehetsz nyomozó. Ha nem vagy rendőr akkor hiába végzed el ezen képzések valamelyikét sosem kerülsz ezekkel a diplomákkal a rendőrséghez mint tiszt.

"És ott vannak még az OKJ-s tanfolyamok, ahol van rendőr és van magánnyomozó képzés is. "

Magánnyomozó nem rendőr..ezzel sem leszel rendőrnyomozó. Amilyen szakképzettségeket okj képzési jegyzékben látsz felsorolva és pl. Kutyavezető-rendőr,Rendőr zászlós stb..ezeket mind-mind a rendészeti szakközépiskolában képzi, tehát nem kerülheted ki az alkalmasságit.

Nem-nem..

Vagy megműtteted a szemed (ha lehet és olyan a baja) vagy leteszel azt nem lehet kikerülni.

2014. júl. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

mennyire rossz a szemed? Mert egy bizonyos dioptriáig még alkalmas vagy szemüvegesként.


Egyébként az első tökéletesen leírt mindent. Nem lehet megkerülni sehogy sem az alkalmasságit. Szép is lenne...

2014. júl. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Abban az esetben, ha jól tanulsz, akkor jelentkezhetsz NKE rtk-n migrációs szakirányon, igaz az nem rendőr, de irodai munkát végzel és ott nincs alkalmassági. De oda 400 felett van a ponthatár nappalin, levelezőn kevesebb ettől.
2014. júl. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

A migrációs nem számít rendészetisnek, nem? Ha ott tanulok, akkor 5 év múlva nem jelentkezhetek mondjuk hírszerzőnek és hasonlók szerintem, mert civil irány.


Rosszabb a diptria, mint amit megengednek.

2014. júl. 6. 18:36
 5/28 anonim ***** válasza:

3,0 a max dioptria annál rosszabb? mert akkor szemmütét.


Én HHK-ra jelentkezek idén. 21 éves vagyok és rettentően rossz volt a szemem ezért dolgoztam 2 évet és megműttettem a szemem( szerencsére csak az egyik volt rossz) így most átmentem alkalmasságin.


Ha nagyon szeretnél valamit sikerülhet. De ahhoz elég kitartónak kell lenned.


Más lehetőség sajnos nincs hogy Rendőr-nyomozó lehess.

2014. júl. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Rosszabb 3 dioptriánál.

Az a baj, hogy én nem szeretnék várni 20-21 éves koromig, mert mit tanuljak, mit csináljak addig?

Ezért gondoltam, hogy valahogy meg lehet kerülni az alkalmasságit..

2014. júl. 6. 18:59
 7/28 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz várni 21 éves korodig akár akkor nem vagy elég eltökélt.

Sajnálom de ahogy elnéztem az embereket, akik nem elég elhivatottak úgyis kihullanak.


Dolgoznál hogy megmüttesd a szemed. 1 év alatt össze lehet szedni rá a pénzt ha nem magadat tartod el.

De persze ez a te döntésed h mit mennyire akarsz.

Az alkalmasságit nem lehet megkerülni, szép is lenne.

2014. júl. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Nem a pénzről van szó, mert lenne rá, hogy megműttessem a szemem, hanem arról, hogy ha idejekorán megcsináltatom, akkor majd szülésnél visszaromlik..
2014. júl. 6. 20:52
 9/28 anonim ***** válasza:

Nos.

Kifogások mindig vannak. Mindig mindenre.


Ha megcsináltatod, mire szülésre kerül a sor már a rendőrség kötelékében leszel és nem csapnak ki ezért.


Ha pedig nem akarod megcsináltatni nem mész nyomozónak. Kész. Téma lezárva

2014. júl. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Az teljesen mindegy minek a kötelékében leszek félig vakon. Téma lezárva. Majd utánajárok én ennek jobban.
2014. júl. 6. 21:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!