Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felsőoktatási szakképzésnek...

Felsőoktatási szakképzésnek nagy értéke van a munkaerőpiacon, ha például Corvinuson, vagy más nagy hírű egyetemen végzem el?

Figyelt kérdés
Az elhelyezkedés vele? Fizetés? Azt olvastam, hogy pl jogi asszisztensivel akár bruttó 240000-et is meg lehet keresni. Hol, és mik azok, amelyekkel jó a helyzet?

2014. júl. 6. 18:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez egy fals információ. FSZ képzésnek a unkaerő piacon semmi értéke nincs. Van diplomád? Ja nincs..akkor egy középfokú minimálbéres lóti-futi állásnak örülhetsz.

Jogi asszisztens fsz meg különösen semmire sem jó..

Ki és hol alkalmazna ilyen végzettséggel?

2014. júl. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Olyan nagyokosnak képzeled magad, pont az ilyenek válaszát akartam elkerülni. Csak, hogy tudd, 5 ismerősöm végzett jogi asszisztens végzrttséget, ezzel lehet a legjobban elhelyezkedni FSZ-ek közül, és mind 95-120 ezer között keres, és HIVATALBA, BÍRÓSÁGON dolgoznak vele, tehát még alkalmazzák is őket. Arra voltam mindössze kíváncsi, hogy mennyivel ér többet neves egyetemen elvégzett FSZ, mint egy debrecenin, és hogy elhelyezkedéssel, fizetéssel másoknak mik a tapasztalataik, de ezek szerint senki nem tud semmit. A piros kéz természetesen ment, hiszen nem a kérdésre válaszoltál. Amúgy mellesleg FSZ után alapképzésre is mehetsz, ahol legalább 30 kreditet beszámolnak, ez hivatalos bárki bármit pofázik. Ja mellesleg az információ is hivatalos a 240 ezres bruttóról, de ha olyan nagyokos vagy, gondolom utána is tudsz nézni a dolognak.
2014. júl. 7. 08:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! (első válaszadó vagyok)

Még jó hogy a te kérdezel, és ha nem neked tetsző választ kapsz akkor felkapod a vizet. (piros kézen csak nevetek, én tényleg segíteni akarok ha itt válasz adok egy fiatalnak ha lehet ne fusson felesleges köröket az életében, akkor is ha nem a kérdésre szól pontosan a válasz, mert látszik hogy a kérdés téves feltevésből indul ki)

Igen a témában "nagyokos" vagyok, 11 év közigazgatásban végzett hivatali munka után látom hogy nem okj képzettséggel nyer el valaki egy állást. A nem diplomás állások meg nem egy okj papíron hanem ismeretségen múlnak és tetszik nem tetszik a kezdő fizetés okj végzettséggel 120.000 Ft, de az bizony bruttó. Ennek a nettója ha nincs még gyermeked akkor 78.600 Ft.Ha sikerül minimum megyei szintű hivatalhoz bejutni ez 10% ha országos szintű hivatalhoz akkor 20%-al lehet több.

A fizetésekről nem az ismerőseidtől kell tájékozódni, hanem a 2011. évi CXCIX. törvény 1. melléklete tartalmazza. Hogy ne kelljen keresgélned elmondom, hogy az illetményalap 38.650 Ft, ebből kell kiszámolni a neked járó bruttó bért a táblázat alapján.(de hidd el fent helyesen írtam le)

Az ügyészségi fizetéseket a 2011. évi CLXIV. törvény 5. melléklet alapján számolják. Az ügyészi alapilletmény 391.600 Ft. A bértábla alapján sajnos itt is minimálbéres egy kezdő okj végzettségű ember, sőt ahhoz hogy minimálbére legyen még kiegészítés is kell kapni. (nézd meg nem másnak hanem a jogszabályoknak kell hinni)

A fizetések nagyságát félretéve nézz szét a a www.kszk.hu oldalon ott kötelező!!!! meghirdetni a hivatali(ez a közigazgatás) állásokat. Kövesd a honlapot és láthatod magad hogy hány embert keresnek jogi asszisztens végzettséggel.

Verseny szféra az más dolog, ott a munkaadó annyi fizet ad amennyit akar..de mire is képesít a jogi asszisztens végzettség még..ja hogy ügyvédi irodában légy titkárnő. De oda diplomás nyelvet beszélő embereket keresnek ha alkalmaznak valakit adminisztratív munkára, mert zömében az ügyvédjelölt elvégzi az adminisztratív munkát is. Mielőtt megint hitetlenkedsz..elmondnom férjem ügyvéd van rálátásom hogy kit és mennyiért alkalmaznak.

Ami + nem 30 hanem 90 kreditet számolnak be ha alapképzésen továbbtanulsz. De minek az FSZ ha diplomát akarsz? elvégzed 2 év..után alapszak..de nem lesz időben rövidebb csak egyes félévekben kevesebb tárgyad lesz..tehát 5 évbe telik egy BA diploma 3 helyett. Ennek mi értelme?

Még egy adalék a Corvinuson nincs ilyen képzés, semmilyen jogi képzés nincs ott.Tessék a www.felv.hu oldalon szétnézni. A Debreceni Egyetem megy egy nagyon jó hírű egyetem csak megjegyzem egy szinten van a Corvonussal. De nyilván még ezt is át kell látnod a továbbtanulás kapcsán hogy van kb. 10-12 egyetem Magyarországon amit "egy szinten" kezelnek a munkaadók. (tapasztalat)

Én még mielőtt befezezem igazgatásszervező diplomám van személyesen a közszférát ezért ismerem.

2014. júl. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!