Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mindegy, hogy melyik 2 tárgybó...

Mindegy, hogy melyik 2 tárgyból lesz meg a pontom? (duplázás)

Figyelt kérdés
Tehát ha van nekem, 2 választott tantárgyam (nem angol,matek,töri,magyar) hanem a rajz és az infó, mivel azokból van a legtöbb pontom, akkor abból fogják számolni a pontjaimat? Nem szükséges hogy legalább az egyik a kötelező tantárgyakból legyen?

2014. júl. 8. 11:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem így megy. A pontjaidat adott szakra határozzák meg. Különböző pontod van, ha töri szakra mész, vagy ha matek szakra.

Nézd a felsőoktatási tájékoztatóban, hogy mik a felvételi tárgyak a te szakodra, az alapján tudod kiszámolni a pontjaidat.


Szvsz rajz és infó kombó sehova se jó.

2014. júl. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem válaszolóval egyet kell, hogy értsek. Felsőoktatási szakképzésnél van az hogy bármelyik két érettségi tárgyat tovább lehet vinni, alap-és osztatlan képzésnél azokat lehet, amelyeket az adott szak meghatároz. Programtervező informatikusnál pl:matek ÉS fizika VAGY informatika

Jogi pályán pl: történelem, vagy magyar, vagy egy idegen nyelv és legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni.

Nem minden szakon van persze emelt szint előírva, de utána kell nézni. Sajnos azt számolják, amelyik követelmény az adott helyen, még akkor is, ha az rosszul sikerült.

2014. júl. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Mind1, hogy hogy van a lényeg, próbálj meg a legjobban teljesíteni és ahogy neked a legjobb és nem ütközik szabályba úgy lesz elszámolva. Fölösleges a duplázásra számolni, mi van ha a sima módszer jön be?
2014. júl. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
melyik szakra jelentkezel/tél?
2014. júl. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. :) gazdaság-infó EKF, ha nem ezt a 2 tárgyat nézem, akkor úgy gondolom nem érem el a ponthatárt.
2014. júl. 8. 14:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Az oké, de alapképzésre, vagy felsőoktatási szakképzésre jelentkeztél?
2014. júl. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


Követelmények:

Matematika (<- Ez kötelező, őt nem válthatod le, mindenképp számolják)

ÉS

biosz, v fizika, v info, v töri


Ezek pedig amik közül lehet választani hogy melyiket számolják.


Tehát Info-t választhatod mivel (gondolom) az jól sikerült.

Azonban Ehhez jön a matek. Más lehetőséged nincs.


Érdekes is lenne, ha az emberek azt számoltathatnák be amit akarnak a felvételihez... Akkor nekem lenne vagy 470 pontom a 384 helyett... :)


UI: Rajz érettségi kb sehova nem jó.

2014. júl. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, ezért kérdeztem a kérdezőt, mert ha esetleg szakképzésre jelentkezett, akkor mindegy, ha alapszakra, akkor nem. Bár nem tudom, ki az a hülye, aki olyan szakra jelentkezik, aminek a követelményeit sem ismeri...
2014. júl. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!