Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen az állatorvosi egyetem?

Milyen az állatorvosi egyetem?

Figyelt kérdés
8-os leszek. Nagyon szeretnék állatorvos lenni, bármennyit kell tanulnom. Tudnátok nekem mesélni az állatorvosi egyetemről? Esetleg aki odajár? Nagyon nehéz? Mennyit kell tanulni? Nagyon drága a tandij? Mindent szeretnék megtudni, hogy fel tudjak készülni. Köszi előre is.

2014. júl. 8. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Az összes többi kérdésedre majd akad valaki aki válaszol, de egyet tudok. Van állami finanszírozott képzés tehát nincs tandíj csak annak aki fizetősön akarja elvégezni és eleve oda jelentkezik, vagy csak oda sikerül bejutnia mert kevesebb a pontszáma.

A 11 féléves képzés a tandíja 1 150 000 Ft/félév.

Viszont ezt az összeget nagyon kevés család engedheti meg magának, nem is ismerek olyat aki fizetősön lenne.

2014. júl. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
....hát ez elég sok, köszönöm a választ.
2014. júl. 8. 16:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Nehéz egyetem, nagyon szerteágazó képzés.

Mivel nincs szakosodás, minden hallgatónak meg kell tanulnia a klinikai (sebészet, belgyógyászat, szülészet), paraklinikai (mikrobiológia, parazitológia, patológia stb.), államigazgatási, élelmiszerhigiéniai ismereteket, attól függetlenül, hogy pl. csak házi kedvencek rendelői ellátásával kíván a későbbiekben foglalkozni. Ne felejtsd el, hogy a gazdasági haszonállatokkal kapcsolatos ismereteket (tenyésztés, takarmányozás, technológia, agrárgazdaságtan) is mindenkinek kötelezően meg kell tanulni. Ennek következtében a képzés inkább az elméletre súlyozott, de a gyakorlati tapasztalat később megszerezhető.


Ha felvesznek a "szeretnék állatorvos lenni, bármennyit kell tanulnom" jelmondatot tedd ki a falra, mire végzel lesz egy új ablakod...


A természettudományos képzések közül az egyik legszélesebb körű képzést adó szak. Nem mellesleg egy elég jól fizető, megbecsült szakma.

Az Állatorvos-tudományi Karon szerzett diplomát az EU összes országában elfogadják, és el is ismerik. Nagyon sokat kell tanulni, de megéri.

2014. júl. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2014. júl. 9. 12:20
 5/5 anonim ***** válasza:
szerintem állati
2014. júl. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!