Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állatorvosi egyetemre szeretné...

Állatorvosi egyetemre szeretnék menni most tizedikes vagyok gimnáziumban és jövőre választok sávot / kémia, biológia/ tudomásom szerint mindkettőből emelt szinten kell majd érettségizzek?

Figyelt kérdés
Milyen az egyetem ? van esélyem bejutni ? Nem igazán tanultam eddig de így is kihoztam egy négyest kémiából . biológiából pedig ötöst.. jövőre mindenféleképp ötös kell ,hogy legyek ezt tudom .. de humán tárgyakból is jó kell legyek (érettségin is ?) vagy csak a 2 tárgyra kell figyeljek ? matek nem az erősségem de annyit tudok amennyi ezekhez kell ez lehet akadály ?

2013. dec. 6. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, ha jól tudom, mindkettőből emelt szintű érettségire lesz szükséged.

Van esélyed bejutni, ha tanulsz és elég pontot szedsz össze az érettségivel. 2 emelt érettségi esetén valószínűleg duplázva lesznek a pontjaid, mármint úgy lesz kedvezőbb a számítás, így megkapod az alap 50+50 p.-t az emeltek miatt (ez az elérhető max. többletpont), ill. duplázzák majd a %-os eredményét a két emeltednek.


(Ugye 500 p. érhető el, ha mondjuk írsz 80% emelt kémiát, az 160 p-t ér majd, 75% emelt biosz 150 p. és a plusz pontok az említett 100, így pl. 410 p. szedhető össze. Nem tudom amúgy, hogy állatorvosira mennyi p. kell, de gondolom 400 körül v. 400-nál több, de azért nem 480, ennek nézz utána felvis statisztikában)


4-es kémia, 5-ös biosszal nincs okod aggódni, továbbra is tanulgass és készülj az emelt érettségikre. :)

Ha duplázni fogod az eredményeid, akkor nem számít majd a többi tárgy.

2013. dec. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm !! :)
2013. dec. 6. 20:18
 3/5 anonim válasza:
420-430 pont között lehet bejutni minden évben más. Az idei tanévre, ha jól emlékszem 421 pont kellett de az elmult években ez volt a legalacsonyabb.
2013. dec. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
415 volt a ponthatár idén. A két emelt miatt érhetően csökkent kicsit.
2013. dec. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a két emelt miatt is csökkent (a kémia különösen nehézre sikerült idén), meg szerintem amiatt is, hogy hosszú évek óta nem jelentkeztek ilyen kevesen


a kérdezőnek: ha a két emelt szintű érettségit 85%-ra megírod, akkor tutiziher, hogy benn vagy, 440 magasságában még soha nem volt a ponthatár...csak ugye 85%-ot kémián is és biológián is teljesíteni, nos egyáltalán nem könnyű

2013. dec. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!