Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha jelentkeztem egyetemre, és...

Ha jelentkeztem egyetemre, és az első helyre nem vesznek fel, ugye tuti, hogy felvesznek a másodikra, ha megvan hozzá a pontszámom?

Figyelt kérdés

2014. júl. 12. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg hogy alakul ki a ponthatár, és rájössz, hogy miért tettél fel buta kérdést! (Nem cseszegetésből, de ha ennyire nem érdekelnek a Veled kapcsolatos dolgok, akkor egyetemen nagyon nehéz időszaknak nézel elébe.)
2014. júl. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
választ szeretnék, nem kioktatást. Kikerülve a gimnáziumból minden olyan bonyolult, és mivel ez egy olyan oldal, ahol feltehetem a kérdésemet, mégha bugyután is hangzik, akkor szeretném, ha nem néznének le. köszönöm.
2014. júl. 12. 16:19
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A sorrendnek csak számodra van jelentősége, az egyetemek úgymond tesznek rá, hogy melyiket hanyadiknak jelölted. Szóval, nincs olyan, hogy te másodiknak jelöltél valamit és megvan a pontszámod hozzá, de nem vesznek fel mert a magasabb pontszámúakkal már betelt.
2014. júl. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A felvételi jelentkezésedben szereplő sorrend alapján az első olyan helyre vesznek fel, ahol felvételi összpontszámod eléri az adott szakra meghatározott ponthatárt.

Vagyis: ha az első helyre nincs meg a pontszámod, a másodikra megvan, akkor felvesznek a második helyre.

2014. júl. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. júl. 12. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!