Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire valószínű, hogy az...

Mennyire valószínű, hogy az orvosikon nem emelkednek a ponthatárok, hanem marad kb a tavalyi?

Figyelt kérdés

2014. júl. 15. 00:15
1 2
 11/20 csakegypali ***** válasza:
100%
Engem azért kicsit megleptek ezek a ponthatárok. Nem erre számítottam úgy hogy rosszabbak lettek az érettségi átlagok.:D
2014. júl. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hívják úgy, hogy minőségvédelem. Ezt a ponthatárt az egyetemek határozták meg, feltehetőleg sokkal kevesebb hallgatóra, mint amit a keretszám engedne.
2014. júl. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Hát engem is megleptek a ponthatárok... Nekem 4 pont kellett volna még SE-ÁOKra, szóval Szegedre megyek :)
2014. júl. 25. 10:16
 14/20 A kérdező kommentje:
Nem mondod?! :D Nekem is 428 pontom volt, ugyanígy maradtam le Pestről :D Szóval én is Szegedre megyek :)
2014. júl. 25. 21:32
 15/20 A kérdező kommentje:
Úristen de gyökér vagyok, nem láttam hogy ez a saját kérdésem volt XDDD
2014. júl. 25. 21:33
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj, aranyos volt nagyon a kommented:))

GRAT Szegeden nagyon jó lesz neked hidd el.

2014. júl. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
83%

"Úristen de gyökér vagyok, nem láttam hogy ez a saját kérdésem volt XDDD"


Istenem, kikből lesznek a jövő orvosai. :D

Minőségvédelem, mi? Ennyit ért? :D XD ((:

2014. júl. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

A 2014-es ÁOK ponthatárok emelkedésének a minőségvédelemhez csak SZTE-n volt köze, többi egyetemen nem. A statisztikák alapján látszik hogy DE SE néhány helye azért maradt üres mart akkor már lényegesen több embert kellett volna felvenni mint a keretszám, és ugye a szabályok alapján az azonos ponttal rendelkezőket mindet fel kell venni vagy senkit a ponthatáron. Ha túl sok az egyforma a ponthatár alján kit fel kén venni ha 1 árva ponttal kevesebb a ponthatár, akkor inkább egy ponttal fentebbre teszik a ponthatárt. SZTE egyértelműen valószínű minőséget védett..bár szerintem hülyeség..nem hiszem hogy annyival rosszabb képességű lenne az akinek nincs csak pl. 400 pontja, mint akinek 407 pontja van..

DE 3 hely maradt üres

SE 5 hely maradt üres

SZTE 23 hely maradt üres

PTE 0 hely marad üres, illetve + 2 főt vettek fel mint a meghirdetett keretszám

2014. júl. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
"Kikből lesznek a jövő orvosai?" Köszi :D ;) de azért ott a pont :D
2014. júl. 25. 22:20
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne a felvi Egyetemek/főiskolák részén nézzétek a keretszámot, hanem azt, hogy tavaly, illetve tavalyelőtt mennyien kerülhettek be DE-ÁOK-ra ugyanis ott ahol nézitek hibás adatok vannak közölve!! (ugyanitt nézzétek Szegedet is!) és lám! idén legalább 20-szal kevesebb orvostanhallgató van, fizetős nem is indult... Pécsett kisebb a különbség, Pesten elhanyagolható. Szóval igenis EZ a minőségvédelem volt és nem véletlen, hogy idén lehagyta a 3 másik orvosi is a FOK-ot, enélkül aligha következett volna be...
2014. júl. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!