Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakmai gyakorlatért mennyi...

Szakmai gyakorlatért mennyi pénzt köteles fizetni a munkáltató? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Most készülök szakmai gyakorlatra és találtam is egy helyet egy hotelben, recepciós állás. Turizmus-vendéglátás szakon tanulok és 4 hónap a kötelező gyakorlat. A munkáltató ilyenkor köteles fizetni valamennyit? Valamint az utazást és az ebédet is kötelező állnia?
2014. júl. 15. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlati helynél úgy emlékszem, hogy (folyamatos) 6 hétnél hosszabb időre köteles fizetést adnia, de ezt elég könnyen ki tudják játszani (papíron a 6 hetet nem egybe dolgozzák le, hanem két részletben, így már nem folyamatos és nem is ad fizetést). Ezt még régebben olvastam, de nem emlékszem mennyire volt hiteles a forrás, szóval érdemes azért utánanézni.
2014. júl. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És még valami olyasmi dereng, hogy az aktuális minimálbér X százalékát kell minimum fizetni.
2014. júl. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

0 Ft-ot. Mé a végén te viszel a főnöknek csomagot hogy egyáltalán fogadott téged, és teljesítheted.

Milyen ebédet? Hol élsz te kérdező dolgoztál te már valaha?

2014. júl. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Dolgoztam már sok helyen, külföldön is. Azért kérdem, mert úgy tudom h kötelesek fizetni valamennyit, vagy pedig szállást és étkezést biztosítani...csak nem tudom h ez hogy van pontosan. Nekem is azt mondták most, hogy a minimálbér x %-át fizetik, viszont a beutazás meg a kaja az én gondom.
2014. júl. 15. 16:12
 5/5 A kérdező kommentje:
De amúgy nem én viszek csomagot. :) Olyan állásra jelentkeztem ahova előírják a diplomát meg mindenféle tapasztalatot ami nekem nem nagyon van, aztán mégis felvettek tehát inkább ők örültek nekem.
2014. júl. 15. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!