Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egy szakorvos a szakterület...

Ha egy szakorvos a szakterületéből PhD-zik, utána már tanár úr/tanárnő a megszólítása?

Figyelt kérdés
Szóval ha van egy belgyógyász orvos, és mondjuk a szakvizsga után 3 évig dolgozik és úgy dönt, hogy még tanulni szeretne és belgyógyászatból sikeresen felvételizik az orvosi egyetem belgyógyászat PhD képzésére és azt elvégzi, utána a kórházban már tanár úr/tanárnő a megszólítás vagy ahhoz nem elég a PhD, hanem adjunktusi fokozat kell hozzá? Vagy hogy van ez? Csak olyanok válaszoljanak, akik biztosra tudják a választ!

2014. júl. 15. 21:50
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
azaz, utolsó megmondta a frankót, nagyon helyes! én is elkezdhetném itt elemezgetni, hogy akkor ki merre pontosan mert eléggé érintett vagyok, de hagyjuk. egyetértek azzal, hogy bizony sok esetben pont az IQ és EQ hiányzik, de nagyon, hiába a PhD ...
2015. okt. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Az egyetemi oktatókat/kutatókat beosztással illene megnevezni: tanarseged/adjunktus/docens/professzor úr/asszony; tudomanyos segedmunkatars/munkatars/fomunkatars/kutatóprofesszor (professzor) úr/asszony. A tanár úr/tanárnő megalázó, az alsós tanítókat is így szólítják ma már.
2020. okt. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
20: Nincs olyan, hogy PhD habil. Dr. habil. van csak.
2020. okt. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Kérdező: az adjunktus nem fokozat, beosztás.
2020. okt. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
22-es mekkkora bunkó vagy. "A tanár úr/tanárnő megalázó, az alsós tanítókat is így szólítják ma már." Amúgy az alsókat tanítók "tanító nénik/bácsik", nem tanárok. Tanár felősben meg középsuliban van. De mingegy is, az a gaáz,hogy sszerinted ez megalázó. Dolgoztam egészségügyben (diplomásként), hát emiatt az "atyaúristenorvosvagyok" mentalitás miatt soha többet nem mennék vissza. Elég volt az a három év.
2021. febr. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!