Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Töriatlaszból és az új fajta...

Töriatlaszból és az új fajta Száray könyvekből sac/kb hány %-os emelt töriérettségit lehet írni?

Figyelt kérdés
Úgy értettem a kérdést, hogyha SEMMI MÁST nem ashználok az említett könyveken kívül. Főleg töritanárok és tapasztalattal rendelkező diákok véleménye érdekelne.

2014. júl. 18. 18:46
 1/9 A kérdező kommentje:
* nem használok
2014. júl. 18. 18:47
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Én idén pont igy csináltam. Egyedül készültem fel saját magamtól.

Habár jó sok készülést vett igénybe, de 77%-os írásbelim lett.


(a szóbelit ugye magamnak dolgoztam ki)

Azzal együtt 79%-os lett az emeltem.

2014. júl. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ha mindent átnézel és megtanulsz, hogy biztos háttértudásod legyen, akkor szerintem olyan 70%-ra minimum számíthatsz, de ehhez még hozzájön az alapműveltség is, ugyanis sok olyan kérdést feltesznek, amit nem lehet könyvből megtanulni...:)
2014. júl. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezt szomorúan hallom, mert én sajnos egy ostoba, unintelligens gyökér vagyok. :(
2014. júl. 20. 10:00
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező! Ne mondj ilyet Magadra!


Egyébként elvileg a középiskolai tankönyveknek elégnek kell lenni az emelt szinthez, és nem árt az sem, ha töri faktra mész, emelt óraszámban tanulod a történelmet. A tanárok is sokat hozzá tudnak tenni.


Ajánlok még egy jó kis könyvsorozatot, amiből annak idején én is tanulgattam az emeltre, nekem nagyon hasznos volt. Helyi könyvtárban, esetleg az iskolád könyvtárában biztos hozzá tudsz férni.


[link]


Sok sikert!

2014. júl. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

70%. Bár én vettem ezek mellé még egy ELTE által összeállított szóbeli kidolgozott tételsort és azt is megtanultam. De nekem viszont sem tanárok, sem más nem segített. Néha-néha neten néztem utána dolgoknak, volt hogy anyagot csak neten találtam, mert a könyvben sem pedig a kiegészítő részekben nem volt.

Ha komolyan veszed és időt szánsz rá, akkor minimum 60% tuti lesz. Én 4 hónap alatt a nulláról kezdve elértem a 70%-ot.

2014. júl. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha így vélekedsz magadról, akkor miért akarsz történelemből emelt érettségizni? Válassz egy olyan tárgyat ami közelebb áll hozzád, és emeltezz abból.

Egyébként pedig nem ártana némi pozitív hozzáállás magadhoz :)

2014. júl. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az szarkazmus volt. :D
2014. júl. 30. 14:45
 9/9 anonim válasza:
Én 88%-ot írtam, de órán rendesen jegyzeteltem és a tanárunk eléggé kibővítette az anyagot. Szerintem a legtöbb azon múlik, hogy az esszéírást megtanítják-e rendesen (ne aggódj, egy óra alatt meg lehet tanulni, de ha pl nem határozod meg a teret-időt, akkor rengeteg pontot tudsz elbukni).
2014. aug. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!