Bele merjek fogni?

Figyelt kérdés

Osztol kezodik az egyetem, ami 3 eves. Talaltam ezen kivul egy kurzust (elvileg OKJ-s kepzes), azonnali munkat biztosit (szerzodes alapjan) 24 hoanpra a kurzus elvegzese utan kulfoldon (Nemetorszag). Ez egy apoloi kurzus lenne. Szinten 3 eves mint az egyetem. Viszont ha elkezdem, nem tancikalhatok vissza mert rengeteget kene fizessek. Amugy ingyenes a kepzes, csak majd a munka alatt havi 53 eurot kell torlesszek ami 1500-1800 eurobol valljuk be hogy apropenz.

Nagyon jol jonne ez a kurzus, mert meg tudnam alapozni a jovom (felretennek penzt amibol fel tudnek ujitani egy tulajdonomban levo hazat). Itthoni fizetessel max 50 eves koromra ernem el ezt. Viszont tartok attol hogy egyetem+kurzus+munka (mert lassuk be nem ulhetek itthon mint egy faszent es szuksegem van penzre).

Szoval parhuzamosan menne ez a ket dolog. De vajon meg tudnam csinalni? Kitartas az meglenne, de tartok hogy belebuknek...


Valaki hasonlo helyzetben volt vagy esetleg van?



2014. júl. 22. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, nem tudok válaszolni, de elmagyaráznád, mit jelent az, hogy "ül mint egy faszent"? Még nem hallottam és számomra nagyon érdekes kifejezés ez magyar szakosként. :-D
2014. júl. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha az egyetemen nappali képzésen leszel, és amiről szó van okj nem csak hétvégén van, akkor nem. Egyetemen az előadások nagy részét el lehet lógni, de a gyakorlatokon részt kell venni.
2014. júl. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a nemetorszagi 1500-1800 euro nem olyan sok. Ha ebbol neked kell allni a lakást/kaját akkor alig marad penzed. Főleg ha cigizel, vagy néha szórakozni is akarsz.


Ha az egyetemet befejzed, es egy jobb szakot választottál, akkor azzal is meg tudod alapozni a jövőd simán, de közben egy okj-t is elvégezhetsz. Egy évet kihagysz egyetemen, az elsőt lehetőleg, és akkor nappalin ingyen megcsinalsz egy okj-t, vagy még jobb ha a targonca vizsgát megszerzed. Az most nagyon keresett és az megvan kevesebb mint fél év alatt.


Ha mégis ezt akarod csinálni, amit leirtál, akkor egyiket el kell felejtsd. Egyetemen csak 1 évet hagyhatsz ki, párhuzamosan két évig csinálni ezt pedig nem lehetetlen, de sok problema adodhat. Szóval ha okj, akkor nincs egyetem, ha egyetem, akkor nem lehet ez a kurzus.


Ez nagyon csábító egyébként hogy két évig biztosítanak munkát, de akkor ők uralnak téged. Két évig dolgoznod kell amit ők mondanak mert nem mehetsz el, csak ha rengeteget fizetsz. Szóval itt csak ők járnak jól.

Ha elvégzel nappalin egy okj-t, akkor később te is találhatsz kint munkát, nem olyan nehéz az.


Az én tanácsom, hogy azt csináld amit jónak látsz, ne azt amit masok mondanak mert rózsaszin nadrágot sem vennél csak azért mert valaki azt mondta (még a szüleidről is van szó). Gondold át, képzeld a helyzetbe magad. Az a pénz nem sok és két évig úgy b***ogatnak ahogy akarnak mert hát ott a szerződés. Egyetemen türelmesebb kell legyél, de ha közben egy okj-t megcsinalsz (szintén ingyen), akkor diákmunkával elég jól kereshetsz. Később akár másik okj-t is megcsinálhatsz, egyetem után pedig keresel munkát külföldön, ami sokkal könnyebb mint sokan hiszik. Ők szeretik a magyar munkásokat mert olcsók és jól dolgoznak, úgyhogy az miatt szerintem nem kellene aggódnod, hogy találsz e munkát Németországban.


Végül mégis neked kell dönteni, ugyhogy te mit szeretnél legjobban?

2014. júl. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy már nem nagyon van 1 éves OKJ.

Én a helyedben az Egyetemet választanám.

Mennyire biztos ez az OKJ? Nem csak egy átverés? Keress volt diákokat, és kérdezz rá náluk. Szerintem se sok az az 1800 euró. Abból Németországban nem nagyon lehet megélni, tartósan. Illetve az csak egy OKJ. Az egyetemi diplomáddal sokkal nagyobb lehetőséged van jobb munkát találni külföldön.

2014. júl. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mindenképp jó döntést akarok hozni, de átgondoltam, és nem fogok bele az okj-s képzésbe.

Nálunk is vannak ápolói képzések, rövidebbek sokkal és kötelezettség nélküliek. De persze, majd az egyetem kezdetével meglátom mint meg hogy.

2014. júl. 23. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!