Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségire hogyan kezdjek el...

Érettségire hogyan kezdjek el felkészülni?

Figyelt kérdés

Matekból szeptembertől tanárom lessz...

Magyarból gyakorlom a szövegértést..

Történelemből fogalmam sincs hogyan kezdjek neki..

Angolból sem tudom hogyan kezdjek hozzá...


3.-os vagyok,szeretnék jó érettségit írni,mostantól napi 3-4 órákat erre szánok rá.Csak valéaki segítene elindulni?



2014. júl. 22. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Teljességgel felesleges most nekiülni a dolgoknak, csak az idődet rabolod vele. A felkészülést az emeltekre érdemes elkezdeni úgy valóban január körül (úgy mondhatni van egy hónapod minden évre, ha négy éves képzésed volt), a többire meg nem kell semmi. Pláne ilyen szövegértés gyakorlás, meg a többi. Totál felesleges, mondjuk tudom, hogy most hét lóval se tudnálak erről lebeszélni, mert ilyenkor én is azt hittem, hogy hú meg há, aztán most júniusban meg ott álltam az érettségivel a kezemben , és néztem körbe nagy szemekkel, hogy ennyi volt, vagy lesz még valami valóban komoly dolog is? :DD Szóval, nyugi, tényleg elhiheted, hogy az érettségi egy semmi, én se hittem, de már tudom :DD.
2014. júl. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát én azért olyan nagy tudással nem rendelkezem..:) Gimnáziumba járok..de 1. és 2. évben szinte 2-es voltam végig..3.-ban belehúztam és kerek 4-es átlagom lett...plána belenéztem a matekba,töribe gyakorlatilag hozzá sem tudnék kezdeni!
2014. júl. 22. 17:11
 3/5 anonim válasza:

Én idén érettségiztem, de őszintén megmondom jóformán semmit sem tanultam rá. Matekból szóbeliztem mert sohasem ment sajnos,de a többi tantárgy nem volt vészes. Én is úgy voltam vele 4. elején, hogy na most akkor igen is nekiülök és megcsinálom.... hát persze mert ha az ilyen egyszerű lenne.4 év alatt semmit sem magoltam be, mindig úgy feleltem vagy írtam, hogy előtte elolvastam az anyagot és kész, 3-5 közöttiek voltak a jegyeim.

Érettségi előtt 2 héttel még semmit sem csináltam, de éreztem, hogy az egyik tétel kísért szóval bele se néztem. XD Ó én hülye állat, persze hogy azt húztam ki. Mégis sikerült, szóval nem kell túl strapálni magad:D

Töriből viszont annyi tanácsom lenne, hogy 2-3 hét alatt át tudsz venni egy tankönyvet nézegesd meg ALAPOSAN (mi ezzel szívtunk idén..mindent átvettünk alaposan még a képeket is ééés persze h megszivattak minket) a képeket, de ha vizuális vagy akkor vannak ilyen történelmi dokumentum filmek amik sokat tudnak segíteni.

Angolra pedig: hallgass zenét próbáld meg lefordítani hallás után a szöveget, majd utána olvasd azt el. Sorozatot is nézhetsz ugyan így. :D

Emelteztem is társadalomismeretből arra sem tanultam egy szót se 5-ös lett :DDD

Szóval tényleg nem kell túlreagálni. :DD

(húú egy regény)

2014. júl. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én szeretném nagyon jól megírni..nem csak az a lényeg,hogy meglegyen.:)
2014. júl. 24. 12:37
 5/5 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Kérdező, nyugi, ezek az én átlagdekeaim: 3,2; 3,5; 3,3; 4. Így utolsó évre nem tudom mi lett, nem tanultam többet, különösebben sosem érdekeltek a dolgok, csak a töri, és mégis ilyen eredményeim lettek: magyar:83%, matek: 32% (:DD), emelt töri 82%, angol 92%, meg a választott rajzom az 76%. Szóval, mint látod, nem voltam egy éltanuló, sőt... És mikor először láttam érettségiket, én is azt hittem, hogy semmit nem fogok belőle tudni, de mikor ott ülsz, akkor vágni fogod, ne aggódj, anélkül is, hogy most így júliusban rástresszelnél. Nem véletlen mondják, hogy az érettségi az kb. fogyatékos szint (persze, itt most nem az emelt kémia/fizika/biológia/matek stb. kombókról beszélek, hanem amit kötelező teljesíteni).
2014. júl. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!