Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lehetőségeim vannak a...

Milyen lehetőségeim vannak a karrierem építésére, továbbtanulásra, ha ezt a képzést befejezem?

Figyelt kérdés

Középiskolában közgazdasági tagozatos voltam, és ez az irány abszolút magával ragadott. Sajnos az oktatás abban az iskolában, ahova jártam nem volt túl magas színvonalú (a mi évfolyamunkon indítottak először ilyen osztályt). Tavaly sikeresen leérettségiztem, de mindenből csak középszinten.


Szeptembertől egy másik középiskolában nappali tagozaton emelt szintű okj-s képzést csinálok, amivel jövőre végzek. Ha sikeresen veszem az akadályokat, vállalkozási pénzügyi-számviteli ügyintéző lesz belőlem.


Emellett most elkezdtem a németre gyúrni, és a következő egy éven belül nyelvvizsgázni fogok.



A barátom miatt már most is néztem állásajánlatokat, ilyen területekre mindenhol felsőfokú szakképzettség kell, amivel én nem fogok rendelkezni.

Az álmom, hogy mérlegképes könyvelő legyek, de a szüleim nem tudnak anyagilag támogatni, a 2. képzés pedig már fizetős. Tehát ez csak akkor jöhet szóba, ha már dolgozok, és meg tudom teremteni az anyagi hátteret hozzá.


Nem szeretném abbahagyni jövőre a tanulmányaimat, a pontjaim alapján alapképzésre nem vennének fel (nyilván itt az államilag támogatott jöhetne szóba).


Most dolgozok egy hónapot az önkormányzatnál, látom, hogy itt teljesen más a pénzügy-számvitel, beszélgettünk is erről a kollégákkal, hogy azért az államháztartási pénzügy-számvitel teljesen más, mint amit én tanulok.


Ha több lábon szeretnék állni e téren, érdemes lehet egy felsőoktatási szakképzét elvégezni hasonló területen, mint amit most tanulok? Gondoltam olyanra, hogy egy ilyen felsőoktatási szakképzésként megcsinálnék egy pénzintézeti pénzügy-számvitelt, vagy gazdálkodást és menedzsmentet.

Mindezt mondjuk levelezős képzésen tudnám elképzelni, hogy mellette tudjak dolgozni, és saját lábra állni.


Érdemes egy ilyen irányt venni? Vagy hogy lehetne tovább építeni az életemet, ha jövőre levizsgázom pénzügyi-számviteli ügyintézőként?


2014. júl. 22. 17:22
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

Mérlegképen könyvelő mindenképpen fizetős, nem csak azért mert 2. képzés, hanem azért mert csak tanfolyami rendszerben indítható, tanfolyami képzés meg mindenkinek minden korban fizetős. (csak iskolarendszerű képzés az ingyenes egy szakma erejéig)

De jól látod felsőfokú végzettség kell.

Ha nem megy az állami akkor fizetős..vedd fel a diákhitel 2-t első félévben.Nappalira menjél, suli mellett diákmunkát találsz, abból tudod fizetni a köv. félévet..

Akkora üres köröket futni felesleges, mint gondolod.

FSz képzés-t nem érdemes elvégezni..ugyanúgy nincs felsőfokú végzettséged továbbra sem..szóval semmire sem mész vele..Tessék belevágni az alapképzésbe jövőre..

2014. júl. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Diákhitelt nem merek felvenni, mert van hitelünk. Azt is törleszteni kell, és az is épp elég bajt okoz, így nem merek felvenni diákhitelt.


Köszönöm, még átgondolom azért!

2014. júl. 22. 19:00
 3/3 anonim ***** válasza:
45%

a. akkor most okj mellett vállaljál diákmunkát, abból össze lehet szedni az első 1-2 félév árát előre

b. nézzél más szakot ahova elég a pontod államira..igaz az nem a gazdasági képzési terület lesz..de jobb mint sehova sem lépni érdemben

2014. júl. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!