Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek az orvosi...

Mi a véleményetek az orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikáról?

Figyelt kérdés

Szeretnék majd egyetemre jelentkezni és ez a szak fogott meg az egészségügyi karban, viszont sok helyen elég rossz dolgokat hallottam róla. Mi a véleményetek? Érdemes lenne bele vágni? Személyes tapasztalatokat nagyon szívesen olvasnék.

Előre is köszi!



2014. júl. 22. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
A szak jó, a képzés is jó, el tudsz vele helyezkedni itthon és külföldön egyaránt.(általánosságban mondom mindenütt jó)Egy "apró" probléma van vele itthon pont ugyanazt fogod csinálni ezzel a végzettséggel mit aki csak okj rtg asszisztens, semmivel sem többet. Olyat hogy diagnózis felállítás stb..vagy legalábbis érdemben részt venni benne szó sincs róla...sima rtg gombot nyomogat aki ezt elvégzi legalábbis itthon. Külföldön más a helyzet, ténylegesen partnernek tekintik a diagnosztizálás kapcsán, és jól meg is fizetik..
2014. júl. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Attól függ melyik egyetemre szeretnél jelentkezni, óriási különbség van a képzésekben... Ez egy jó szak és ha elég energiát fektetsz bele sok mindent elérhetsz (lásd kutató szakirány)
2014. júl. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én csak a képalkotó részről tudok nyilatkozni (Miskolcon ugyanis csak az van).


Az első válaszolónak részben igaza van, hogy Magyarországon nem "leletezhetsz" míg pl.Angliában egy néhány hetes tanfolyamon után korlátozottan igen.


De az azért nem teljesen igaz, hogy rtg asszisztensek lennék. Sőt, nálunk pont a rtg-en volt kevesebb hangsúly és inkább CT/MR (+UH)-re fektettünk több időt. Minket sokkal jobban lehet "forgatni" munkaállomások között, és sokszor olyan dolgokat is megcsinálunk amit a rtg asszisztensek nem.És némelyik átképzett inkább csak "betanított", azaz ha jön valami olyan amivel még nem találkozott akkor, azt vagy nem fogja tudni megcsinálni, vagy csak rosszabb minnőségben. + kutatni ebben a szakmában is lehet, nem egy nálunk végzett kutat is sőt egész jó eredményeket érnek el(pl.hogyan lehet csökkenteni a gyermekek sugárdózisát egy-egy vizsgálat alatt, vagy mi lenne adott betegségre/tüneteggyüttesre a legmegfelelőbb képalkotó módszer).


Jelenleg Magyarországon a képalkotós helyeken sokszor átképzett rtg asszisztensek ülnek, akik sok esetben nem tudnak annyit mint mi (azért van egynéhány nagyon jó köztük is), bár mostmár egyre több képalkotós van mindenfelé. De még rengeteg kellene belőle, úgyhogy elhelyezkedéssel nem valószínű, hogy gondok lesznek.


Nálunk a most végzett csapat 85-90%-a elhelykedett a szakmában, 1 vagy 2 ember van aki dolgozik, de nem szakmájában + 2 aki MSc-n van.


Fizetés sem rossz egészségügyi szemmel nézve(azért nem egy brutál összeg), mert veszéllyességi pótlék (sugár miatt) és plusz szabadság is jár.


Maga a képzés szerintem jó Miskolcon, bár vannak hiányosságok. Van néhány nagyon jó tanár, akikre nagyon érdemes odafigyelni.

2014. júl. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A Miskolci Egyetemre szeretnék jelentkezni majd, még van egy évem középiskolában. Gazdaságot tanulok ,de csak azért mert egy másik iskolából "menekültem" át, gondjaim voltak az előző iskolámmal. De mindig is vonzott az egészségügy.

Máshol elég rosszakat hallottam a képalkotó diagnosztikáról ,de Apukám nem hagyja h bármi is eltántorítson viszont szerettem volna másokat is megkérdezni. Eddig meggyőztetek h továbbra is gondolkodjam ezen :)

2014. júl. 27. 12:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is miskolcra járok, és szeretem nagyon az egyetemet, a szakba még nemigazán merültem bele sajnos, de egyébként jó :)
2014. júl. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ezek szerint érdemes akkor belevágnom :)
2014. júl. 28. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!