Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Meg lehet ezt csinálni egyetem...

Meg lehet ezt csinálni egyetemi/főiskolai jelentkezés előtt?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy 21 éves leszek néhány nap múlva. Nemrég érettségiztem,de sajnos sose szenteltem sok időt a tanulásnak,amit így utólag bánok. Ezáltal összességében kb 3-as szintűre érettségiztem. De most kezd megjönni az eszem,és látom,hogy egy diploma jó befektetés,nem árt,ha van. Most kikalkuláltam a pontjaimat,és úgy kb 190 pontom van összesen.Na ezzel nem megyek semmire,mert már majdnem minden szakra 260 pont a minimum ha jól tudom. 2-3 szintemelő érettségit egy év alatt meg lehet csinálni? tudom,nagy vállalkozás lenne,de a cél szentesíti az eszközt.. :D előre is köszönöm :-)
2014. júl. 24. 10:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Lehet, persze, ha nem felejtettél sokat és ráfekszel már most a tanulásra. Viszont rengeteg pénz (az ilyen érettségikért már fizetni kell).
2014. júl. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
tanulás mellé keresnék valami munkát,abból ki tudnám fizetni ,ha jól tudom,kettő szintemelő érettségi összesen kb 40-50 ezer ft.
2014. júl. 24. 10:09
 3/15 anonim ***** válasza:

Ha a jelentkező vizsgajelentkezését egy kormányhivatalba nyújtja be, a középszintű érettségi vizsgáért az adott évre érvényes kötelező legkisebb munkabér (minimálbér) 15 %-ának megfelelő, ezer forintra kerekített összeget kell fizetnie az Oktatási Hivatal számára (ez az összeg 2014-ben 15.000.- Ft).


Az emelt szintű érettségi vizsgáért minden vizsgadíjra kötelezett jelentkezőnek az adott évre érvényes kötelező legkisebb munkabér (minimálbér) 25 %-ának megfelelő, ezer forintra kerekített összeget kell fizetnie az Oktatási Hivatal számára (ez az összeg 2014-ben 25.000.- Ft).

2014. júl. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szóval igen, annyi kb.
2014. júl. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A te esetedben csak annak lenne értelme ha a 2 kötelező felvételi tantárgyból újraérettségiznél és dupláznál... esetleg az egyiket emelten.

Érettségi átlagot az érettségi bizonyítványban szereplő százalékok alapján számolnak, az "új" eredményeket az érettségi pontokba számítják be.

2014. júl. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
igen,azt tudom,hogy a 190 ponthoz adják hozzá az új eredményeket! köszönöm a válaszokat mégegyszer! :)
2014. júl. 24. 10:22
 7/15 anonim ***** válasza:
tudtommal mindenképpen kell hogy legyen egy emelt fokú érettségije az embernek a felsőfokú képzésekhez
2014. júl. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Emelt szintű érettségi nem feltétlen kell minden szakon, csak bölcsésztudományi karon lévő szakokon, orvosi, gyógyszerész, és mérnöki szakokon, illetve jogásznak.
2014. júl. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem mindenhol kell az emelt szint, pl. élelmiszermérnökihez nem kell, ezt konkrétan tudom, de nagyrészt azért kell... Viszont nézd, itt meg tudod nézni, hogy milyen szigorítások lesznek jövőre (pl. 260 pont helyett 280 lesz a minimum), meg van a cikkben egy link a szakok listájáról, hogy hova, milyen érettségi kell majd:


[link]


Itt meg ki tudod számolni a pontjaidat, hogy mivel járnál kedvezőbben (tudom, hogy még egyáltalán sehol sincsenek a pontjaid, de kitalálsz pontot és legalább azt megtudod nézni, hogy járnának a plusz pontok):


[link]


(bár lehet ezt már ismered)

2014. júl. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem kell feltétlenül szintemelő, nyugodtan újra csinálhatod a középszintűt, ahogy én is.
2014. júl. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!