Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet belőlem így még valami?

Lehet belőlem így még valami?

Figyelt kérdés

Szóval, most leszek 11-es, fakultációkat kellett választani. Én bioszt, törit és németet választottam.(Igazából ötletem sincs, mit szeretnék csinálni a jövőben) Most elkezdtem külön angolra járni, és beszéltünk arról a tanárommal, hogy 12-ben tudnék belőle középfokú érettségit tenni. Viszont időközben arra is gondoltam, hogy infóból is érettségizhetnék. De ez így nagyon soknak tűnik...még akkor is, ha infóból meg németből érettségizek jövőre középszinten, 12-be biosz, angol közép, német, töri(?) emelt...

Mindezt azért, mert tényleg ötletem sincs, mivel szeretnék foglalkozni.Szeretem a nyelveket, és a történelmet, de bölcsésznek, tanárnak nem szeretnék menni.... A bioszt azért választottam, mert környezetvédelmi szakokat néztem még tavasszal,meg a lótenyésztő,lovassportszervező alapszakot (mert szeretem a lovakat) de nem biztos, hogy az 100%-ig én vagyok; sőt.

Olyan munkát szeretnék, amivel ki tudok menni külföldre (tudom, hogy kint sincs kolbászból a kerítés, de nem szeretnék Magyarországon élni), karriert tudok csinálni, és esetleg utazgatni...



2014. júl. 9. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdések :D.

Mivel szeretsz foglalkozni? Mi az amit szeretsz csinalni? Ne a pénzt nézd most, csak azt amit szeretsz csinalni. Ird le azokat a dolgokat egy lapra, valaszd ki a 3 neked legjobban tetszőt. Rakd őket fontossági sorrendbe, és utána nézd meg hogy csinálhatsz belőlük pénzt.

Persze ez nem olyan egyszerű a gyakorlatban, de ha elmélkedsz rajta valameddig, akkor előbb utóbb rájössz mi az amit szeretsz csinálni.

Ha az megvan, akkor az alapján kezdj el egyetemet/szakot/munkát keresni.


u.i. ne szakok alapján ird le amit szeretsz csinalni, hanem pl szereted a lovakat, akkor lovakkal akarsz foglalkozni. Ennyi. Mikor 3 ilyen megvan, akkor atgondolod hogy lehet ebből pénzt csinálni. Pl lótenyésztés, lovag gondozása, állatorvos (aki főleg lovakkal foglalkozik)...

2014. júl. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Középfokú érettségi? Most a középfokú nyelvvizsgára vagy a középszintű érettségire gondoltál?
2014. júl. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Középfokú érettségi, bár németből szeretnék minél előbb középfokú nyelvvizsgát is tenni.
2014. júl. 18. 19:04
 4/8 anonim ***** válasza:

"Középfokú érettségi, bár németből szeretnék minél előbb középfokú nyelvvizsgát is tenni."


Középszintű érettségi van. Középfokú érettségi nincs. Elírtad.


Végül is, ha belegondolunk, nem olyan rossz, hogy ennyi faktot válaszottál, mert kell érettségizni magyarból, matekból, egy idegen nyelvből, töriből és egy választott tárgyból + egy természettudományos tárgyból.


Döntsd el, hogy németből vagy angolból akarsz-e érettségizni és a nyelvvizsga sem árt.


A természettudományos tárgy lehet a biológia, a válaszottad meg az informatika. Csak kérdés, hogy bírni fogsz-e minderre felkészülni?


Egyébként az első hozzászólónak igaza van. Fontos még, hogy abból tegyél emelt szintű érettségit, ami a szaknál beszámítható, tehát kapsz érte 50 plusz pontot.

2014. júl. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mandulavirág sok kérdésemre adtál már választ, de itt ki kell javítsalak. Egyelőre nincs törvénybe foglalva, hogy kötelező lenne egy természettudományos tantárgyból érettségizni! ÖT tantárgyból kell tenni érettségit, és a választott lehet akár tesi, ének, természettudományos tárgy vagy akár egy második nyelv is (persze még több speciális tantárgyból is lehet).
2014. júl. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jogos, jogos. Kevertem. A tanulmányi pontoknál kötelező az érettségi tárgy.
2014. júl. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
az érettségi = a természettudományos
2014. júl. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igazából nagyon sokáig germanisztikára akartam menni, de rájöttem, hogy azzal kb tanárnak tudnék menni, az meg nekem nem jó. Még a turimus-vendéglátás tetszene, de mindenki azt mondja, hogy azzal nem lehet elhelyezkedni
2014. aug. 12. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!