Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha BA után szeretnék MA-ra...

Ha BA után szeretnék MA-ra menni, számít a felvételnél, hogy hol végeztem (pl egy ELTE - EKF különbség), vagy csak az eredményt nézik?

Figyelt kérdés

Történelem szakról van szó egyébként. Már csak azért is felmerült a kérdésem, mert az idei ponthatárok törinél pl ELTE 340, EKF 260. Ez csak a "Név" miatt van, vagy van eltérés ugyanazon a szakon a két intézményben? (Tudom, hogy az egyik egyetem, a másik főiskola, de manapság elvileg már nem nagyon van különbség a kettő között.)


Köszönöm a válaszokat :)


2014. júl. 25. 11:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Az egyetem nem számít, az osztott képzés rendszere miatt bármilyen egyetem BA-ját elfogadja egy MA képzés. Ami számít, az az elvégzett szak, szakterület.


A pontszámok különbsége a két egyetem népszerűségét vs a helyek számát tükrözi. Ahová nagy a túljelentkezés, magasabb lesz a ponthatár, ahová kevesen mennek, ott a legrosszabb eredményű (260 pont) felvételizőt is felveszik. (míg a népszerűség összefügg az egyetem általános hírnevével, minőségével).

2014. júl. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem számít. A felvételin lehetnek inkorrektek és szívathatnak, de ebből nekik nem sok előnyük származna.


Amúgy én Pázmányon végeztem, ELTE-re felvételiztem, igaz, nem történelem szakon, de rendesek és korrektek voltak.


A felvételi ponthatár nem érdekel senkit. Akinek nem megy, kiesik, akár 400 pontja volt, akár 260. Ha már lesz egy diplomád, akkor nem azt fogják felemlegetni, hogy "de én emlékszem, hogy mennyi volt ám a ponthatár!!"

2014. júl. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy számít. Én az alapdiplomámat az eltén szereztem, MA-ra szóbeli felvételi volt. Az eltésekkel kötetlen beszélgetés folyt a felvételin, arról hogy mi érdekel minket, mivel szeretnék foglalkozni, miről írtunk szakdolgozatot. A külsősöktől pedig végig kérdezték az összes feladott szakirodalmat, és olyan dolgokba is belementek, ami nem feltétlen kellett volna tudniuk. Mi mind 90 felett kaptunk pontokat, a külsősök olyan 80-85 körül. A ponthatár pedig 91 pont lett.
2014. júl. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!