Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diák voltam nem pedig hallgató...

Diák voltam nem pedig hallgató. Ez mit jelent? Mi a különbség?

Figyelt kérdés

ELTE-ére jártam, és azt mondták, hogy nehogy félreértsek

valamit, diák voltam, nem pedig hallgató. Azaz az ELTE-éhez

semmi közöm, oklevelet kapok nem pedig diplomát. Azt sem

mondhatom, hogy diplomám van.


Azt mondták, hogy hallgatónak egyéb kötelességei is vannak. A diákok mellett még most is vesznek fel újakat hallgatóként.


Azt mondták, hogy a hallgató közvetlenül az egyetemmel van

kapcsolatban. Míg a diák a HÖK-ön, ETR-en keresztül tanul, a hallgatónak nincs ETR-je, és közvetlenül a tanárokkal van kapcsolatban és a tanárhoz kell bemennie,

hogy írja fel a vizsgalapra.


Sok helyen mégis diplomának van írva, ugyanakkor kiderült,

hogy a törzslapom nem is létezik. Most akkor az egyetemre

jártam vagy nem?



2013. júl. 25. 08:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Egészen pontosan hova jártál, milyen szakra tagozatra? Mikor?

Egyébként:

A diák egy tágabb fogalom. Benne foglaltatik a tanulói jogviszony, a tanfolyamon tanulók és persze ez egyetemi/főiskolai hallgatói jogviszony is.

A többi amit írtál értelmezhetetlen nekem. (nem akarlak megbántani de zagyvaság )

Mikor felvételiztél az ELTÉ-re? Van/volt határozatod hogy az egyetemmel hallgatója vagy?

2013. júl. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

De ott hova jártáél?

(kar, szak)

Vagy FSZ-re?

2013. júl. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A hallgató az, aki nappalira jár

mondjuk pl. alapképzésre v. mesterre

2013. júl. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
ez kamukérdés
2013. júl. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Minden papírt kaptam, jogviszonyt is. Elvileg a törzslapomat látnom kellett volna és alá is kellett volna írnom. Persze nekem ehhez semmi közöm, mivel nekem max az leckekönyvhez van közöm. Elsőként kerültem kreditrendszerbe. Nappali államilag finanszírozott. Azt hallottam, hogy az ETR helyettesíti a törzslapot. Nekem nem fontos, de már volt olyan hely, ahol kérték volna, általában orvosi rendelőben, sőt balhé is lett belőle. Lenézték a szakot, mire elmagyaráztam, hogy mi. Mire elmesélték, hogy mit hittem, hogy nincs más egyetemről itt beteg, megmondták, hogy egy senki vagyok, még meg is

sértődtek. Mondanom sem kell azért huzakodtam vele elő, mert fel akartak venni pszichiátria állandó lakójának, mivel állításuk szerint nehéz anyagi helyzetem miatt nem tudok megélni, valamint szerintük az egyetem mellé járatott az állam, avagy ottlehettem az órákon, de nem papírozták le hivatalosan. Azzal kapcsolatban, hogy mennyit keresek, azt mondták, hogy lehetetlen, túl kevés,

azt is kétségbe vonták, hogy az adott munkahelyen dolgozok, hiszen nevetséges volt a fizetés, sőt még meg is

gyanúsítottak, hogy szerintük zsebbe kapok, azért csak ennyi. Nem tényleg annyi volt... kb 150ezer.


Állításuk szerint havonta 4-8 millió forintot kellene keresnem, ha tényleg lenne ilyen diplomám, és tényleg ott dolgoznék. Legalábbis a kórházzal szomszédos egyetemen

a frissvégzettek ebben a kategóriában keresnek, bár ott

nem tömegképzés van. Még sírtak is.


Nem a kérdés kamu. Arra gondolok most, hogy lehetséges,

hogy a NAV bújtatott kínvallatásának vagyok áldozata, mivel a cég leánycége, elhíresült egy alkalommal adócsalásról, valójában csak a lángja volt nagy: egyetlen alkalommal nem tudták befizetni időre az adót, ezért feketelistára kerültek. Lehet így próbálták kivallatni belőlem, hogy mennyit fizethet tényleg.


A hallgatóról azt hallottam, hogy azt beperlik a tanárok,

míg a diákról azt, hogy a HÖK-öt perelhetik csak a diák miatt.


Továbbá hallgató kaphat börtönt a zárthelyiben vétett hibáért. Leghíresebb amúgy debrecenben a logika, ahol a hallgatókat a logika nevű tárgyban vétett hibákért 1-3 évre viszik börtönbe, és komolyan őrzik őket.


Azért mert az ELTE-én nincs ilyen, többek között orvosok, tanárok egyáltalán nem ismerik el a diplomámat, amit most

oklevélnek kell hívni. Miért is?


Bolondnak néztek több helyen is, mert ők másképp látják az arcomat a 160-as IQ-jukkal, ami ugye az agy. Enyém nem tudom mennyi, látott kép alapján, bevallom őszintén a színvaksági tesztben egyetlen számot sem látok az elsőn kívül, viszont az összes színt jól látom külön-külön.

Többször panaszkodtak, hogy nem értik mit mondok. Pedig az ELTE-én az összes tanár értette és a többi diák is.

2013. júl. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!