Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Germanisztika szak néderlandis...

Germanisztika szak néderlandisztika vagy skandinavisztika. Mik a tapasztalatok? Van értelme?

Figyelt kérdés
A sima német szakot nem tudom bejelölni német emelt érettségi nélkül, csak a néderlandisztika vagy a skandinavisztika...mik a követelmények? Tudok-e majd kezdeni valamit egy holland,svéd,norvég nyelvvel vagy csak időpazarlás elkezdeni ezt a szakot?

2014. jan. 29. 23:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én is a kettőn agyaltam, de a skandinavisztikára esélytelen voltam. Hasznos nyelvek, nem beszéli minden második ember. Van értelme, igen.
2014. jan. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
19%

A néderlandisztikához/skandinavisztikához is kell emelt érettségi (mint most már az összes bölcsész szakon), de választhatsz, hogy német, német nemzetiségi, vagy angol.

Alapvetően felesleges ezt egyetemen tanulni, nyelvtanulásra ott van a nyelviskola. Talán akkor lenne értelme, ha holland/svéd/norvég nyelvtanár szeretnél lenni. Bár ha így lenne, javaslom vedd figyelembe azt is, hogy mekkora rájuk a munkaerőpiaci igény.

2014. jan. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Van rájuk igény.
2014. jan. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
16%
Nyelviskolában elvétve, esetleg néhány cégnél, igen. De annyi szakemberre biztosan nincs szükség, amennyit évente kitermelnek az egyetemek. Gondolj arra, hogy még egy sima angol tanár is nehezen talál munkát magának, pedig rájuk minden középiskolában halmozottan szükség van.
2014. jan. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem termelnek ki sokat az egyetemek, tekintve, hogy összesen három magyar egyetemen tanítják a hollandot.
2014. jan. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Angol emelt érettségim lesz,így az a feltétel ezekhez a szakokhoz adott, német emeltem viszont nincs és nem is lesz.

A képzésről tudtok valamit? Németül tanulunk az egyetemen és mellette a norvég/holland/svéd nyelveket? Hány nyelvet kell választanom a német mellé?

2014. jan. 30. 06:38
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Néderlandisztikán hollandot fogsz tanulni, oda elég az angol emelt érettségi, a némethez közöd nem lesz.
2014. jan. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Skandinavisztikán pedig a svéd mellé választod a dánt majd második évtől, ennyit tudok, mást nem.
2014. jan. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben skandinavisztikát választanék. :) Van egy ismerősöm aki beszél norvégul meg svédül. Kint élt Norvégiában nagyon sokáig és ott tanulta meg a nyelvet. Mindenféle papír nélkül(azaz nincs még egy nyelvvizsgája sem csak tud beszélni), ajánlottak neki többféle állást kezdő 400000Ft-os fizetéssel :) Most ez lehet van akinek nem sok, de azért itthoni viszonylatban nem kevés. Amúgy meg azt válaszd amelyiket jobban szereted. Én például elkezdtem norvégot tanulni, de mégis a német mellett kötöttem ki. :)
2014. jan. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én is a skandinávisztika felé húzok,szerintem azt fogom megjelölni.:)
2014. febr. 2. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!