Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan zajlik pótfelvételi...

Hogyan zajlik pótfelvételi eljárás?

Figyelt kérdés
Barátnőm a 2014. -es felvételi jelentkezés során nem nyert felvételt abba a felsőoktatási intézménybe, amit első helyen jelölt meg. Így megpróbálja majd az augusztusi pótfelvételi eljárásban a költségtérítéses szakot megjelölni. Mivel a pótfelvételi során csak egy iskolát és azon belül csakis egy költségtérítéses szakot jelölhet meg, nem tudjuk, hogy bármilyen szakot megjelölhet, vagy csak amit az iskola meghirdet?

#pótfelvételi #pótfelvételi ponthatár
2014. júl. 28. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Akkor pótfelvételizhet, ha semmiféle felsőoktatási intézménybe nem nyert felvételt, nem akkor, ha csak az első helyen megjelöltre nem.

Nyilván csak azt jelölheti meg, amit az iskola meghirdet. Ez elég logikus.

További információkat a felvi.hu-n találsz. Ja, bocs. A barátnőd.

2014. júl. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amúgy most megnéztem egy random egyetemnek és egy random főiskolának a honlapját, mindkettőnél már ki vannak hirdetve, hogy hova lehet pótfelvételizni. Gondolom, a többinél is kiírták már, szóval hajrá!
2014. júl. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor majd megdmálom vele, meg megnézzük a suli honlapját. Mert az én felsőoktatási intézményemet is kérdezte, de ott még nem derültek ki hogy mit hirdetnek meg :). Am meg azt tudtam,hogy felvételizhet, mert az logikus volt nekem is, csak mivel engem anno egyből felvettek ahova jelentkeztem ezért nem volt világos. De köszi :)
2014. júl. 28. 12:16
 4/5 anonim ***** válasza:
A leírásod nem egyértelmű: azt írod, hogy nem vették fel oda, amit az első helyen megjelölt. Ebből még nem következik, hogy felvették-e valahova. Ha a normál eljárásban besorolást nyert, azaz bármelyik jelentkezési helyére felvételt nyert, akkor NEM indulhat a pótfelvételi eljárásban.
2014. júl. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
na akkor...nem vették fel sehova.. nem az volt a kérdés h mehet e pótfelvételire, hanem hogy zajlik a pótfelvételi :D de már a kérdés tárgytalan mert sikerült megtalálnunk mindent.
2014. júl. 30. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!