Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szinte minden szakmára azt...

Szinte minden szakmára azt írjátok 'telített a piac'. Akkor mégis mire érdemes alapozni továbbtanulás céljából?

Figyelt kérdés
2014. júl. 30. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Arra, amit tényleg szeretnél csinálni, mert akkor el is tudsz helyezkedni. Ha tényleg telített a piac, mit veszíthetsz?
2014. júl. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%
Nincs már olyan szak/szakma amivel biztos állásod lehet. Nincs rá garancia, hogy ha elvégzed akkor lesz munkád a szakmádban.
2014. júl. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
csak jövőre érettségizem és világ életemben tanár szerettem volna lenni.földrajz,biosz,magyar,angol,ezek a tárgyak a kedvenceim,most nyáron korrepetálom unokatesóimat,és imádom,azt érzem én erre születtem.de mindenhol azt olvasom,hogy úgyse lehet munkát találni...
2014. júl. 30. 22:09
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

"mindenhol azt olvasom,hogy úgyse lehet munkát találni..."


- Mond már meg nekem, hogy hol ovastad? Én angoltanárként végeztem januárban, és még a tanév vége előtt volt munkám. Biológiatanároknak sem kell sokat keresgélniük. A magyar és a földrajz magában kevés: előbbiből nagyon sok van, utóbbi meg nem elég a teljes álláshoz, mert kevés a földrajz óra.

2014. júl. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
mindenféle fórumokon informálódok.még van időm eldönteni
2014. júl. 30. 22:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Tanár mindig kell, csak az a kérdés melyikből van kevesebb. Pl úgy tudom fizika tanárból rendesen hiány van.
2014. júl. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha azt vesszük hogy iskola még egy darabig lesz, akkor tanárok is kelleni fognak oda.

Azt tanácsolom válaszd azt amit szeretnél. (jelen esetben a tanárit) Hidd el nincs annak értelme ha valaki olyan szakra megy el amit nem szeret, vagy a szülei vagy egyéb mások ráerőltetik hogy oda kell mennie, abból semmi jó nem fog kisülni. Ismerek olyan egyetemistákat (van aki már végzett) akik tanári szakon voltak és utolsó évbe már óraadók voltak iskolákban.

Ha tanár szeretnél lenni és itt vannak ezek a szakok azt válaszd amelyik hozzád a legközelebb áll, ha mindegyik egyformán akkor a magyart annyira nem ajánlom mert ahogy írták sokan vannak és kicsit nehezebb állást találni viszont érettségi tárgy tehát óraszáma van bőven. Az angol is érettségi tárgy így neki is vannak bőven órái főleg kéttannyelvű iskolákban ,előkészítőkben és akár magánórákat is vállalhatsz hiszen sokan járnak idegen nyelvből magántanárhoz. A biológia is jó választás hiszen reál tárgy,és ha angollal párosítod taníthatod kéttanban angolul, viszont nem érettségi tárgy. Földrajz szintén.

2014. aug. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!