Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit érdemes végezni ahhoz,...

Mit érdemes végezni ahhoz, hogy valaki a környezetvédelemben dolgozzon?

Figyelt kérdés

Ami a képességeimet illeti: magamtól nem jövök rá dolgokra, de ha van egy minta, azt megértem és tovább tudom fejleszteni. Tehát pl a matekot is megértem ha elmondják és begyakorlom, majd egy kicsit becsapós feladat nem fog gondot okozni. De az élet más területén is tapasztaltam magamon, hogy "oldd meg találd fel magad" alapon nem megy, de ha vmi hasonló problémát már megoldottam, ez csak továbbfejlesztést igényel, akkor nincs gond.

A monotóniát közepesen tűröm.

Szeretem, ha látom az eredményét annak, amit csináltam.



Nem szeretnék laborban dolgozni, de környezetvédelmi analitikai cégnél.


Megújuló energiák, passzívház, zöld építészet, energiatakarékosság, hulladékgazdálkodás és a "vizes" dolgok érdekelnek a környezetvédelmen belül. A feltörekvő, innovatív dolgok is, mint csapadékvízhasznosítás, élőgépes szennyvíztisztítás stb.


Tudom, "nagy vagyok", de mégsem tudom egyedül eldönteni, mi legyen.



Biomérnök és vegyészmérnök túl kémiás, környezetanalitika területén lehet valószínűleg vele elhelyezkedni a környezetvédelemben, vagy esetleg szennyvíztisztítóhoz de gondolom ott is a laborban ülnek. Valahogy nem vonz.

A környezetmérnök sehol nem tud elhelyezkedni, de ha mégis, akkor minőségirányítás, munkavédelem vagy a "hogyan használják ki a cégek a kiskapukat" munkák....


Az építőmérnökihez nem elég a szorgalom, oda adottság is kell. Tudom, a vegyészmérnöki, biomérnöki is nehéz, de az építőmérnökit nehezebbnek mondják, többen hullanak ki, csúsznak (arányaiban).



Nem akarom feladni azt, ami érdekel és nem akarok én is csakis a pénzért küzdeni, törtetni bent egy munkahelyen 8-9 órát.


2014. aug. 1. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:

valamilyen agrár szakon nem gondolkoztál még?

- erdőmérnök

- kertészmérnök

- agrármérnök

- stb.

2014. aug. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem gondolkoztam, mert nem érdekel se az agrár, se a biológia ilyen mélységben, meghalnék, ha fajok tulajdonságait vagy felismerését kellene tanulni, vagy természetvédelmet mélységeiben. Vagy a mikrobiológia se túlzottan érdekel, csak a legalapabb alapjai.



Ráadásul messze vannak ezek a környezetvédelemtől, főleg annak a műszaki részétől.

2014. aug. 2. 20:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Először is, kicsit furcsa, hogy laborban nem dolgoznál, de az analitika érdekel? Másodszor is, hogy szeretnél analitikával foglalkozni kémia nélkül? Környezetanalitikusnak leginkább vegyészek és környezettant végzett környezetkémikusok mennek. Ha a környezetjog érdekel, akkor vagy jog, vagy környezetmérnök, ilyesmi szakirányon. Más nem nagyon van... Esetleg valamiféle közgazdász
2014. aug. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De helyett se.



Szóval helyesen a félreértésre okot adó mondat:

"Nem szeretnék laborban dolgozni, de környezetvédelmi analitikai cégnél."



Ami érdekel, hátha ezek után az egész kusza:

"Megújuló energiák, passzívház, zöld építészet, energiatakarékosság, hulladékgazdálkodás és a "vizes" dolgok érdekelnek a környezetvédelmen belül. A feltörekvő, innovatív dolgok is, mint csapadékvízhasznosítás, élőgépes szennyvíztisztítás stb."



Esetleg környezetmérnök szak és utána valami szakmérnöki?


Az a gond, hogy esélytelen energetikai mérnöki, építőmérnöki vagy egyéb ilyen szak, amivel kb. egyenes utam lenne afelé ami érdekel. :(

2014. aug. 5. 20:59
 5/8 anonim ***** válasza:
A BME-n van valamiféle vízépítő-mérnök képzés, vagy szakirány, ezt pontosan nem tudom sajnos. Nézz annak utána esetleg. De tényleg a környezetmérnök lenne a legjobb kiindulópont az ilyenekhez.
2014. aug. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!



Esetleg a területen vagy?

2014. aug. 5. 21:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Határterület. Vegyészetet hallgatok, de több környezetmérnököt ismerek jól, innen tudok a képzésükről.
2014. aug. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 ironhide12 válasza:
Van környezetvédelmi szak egyes iskolákban .
2014. nov. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!