Rendőrnek tanulás?

Figyelt kérdés

Üdv!

Az általános után szakmunkásba jelentkeztem és lett egy szakmám, asztalos vagyok. Nincs érettségim.


Az lenne a kérdésem, hogy ha rendőr szeretnék lenni merre induljak el? Azzal tisztában vagyok, hogy először is kell érettségi. Ennek már utánanéztem.


Szóval ha estin leteszem az érettségit akkor merre menjek tovább? Valamint mindegy, hogy milyen iskolában teszem le az érettségit?



2014. aug. 2. 10:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Az elöbb kiírtak egy olyan kérdést, hogy kommandósnak akar menni az illető. Amennyiben ezt a kérdést is te írtad ki, mert a fogalmazási stílusod hasonló, és 25 éves elmúltál, akkor sajnos a rendőri ugrott, hiszen oda 25 éves korig lehet jelentkezni. Amúgy, ha nem az előző kérdést kiíró vagy, akkor érettségi után NKE-RTK vagy egy rendészeti szakközépiskola. A humán tantárgyakból kell főleg jó érettségi, mint a magyar és történelem, de a matek sem árt, ha jól sikerül.
2014. aug. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
OKJ-s rendőr képzésnek nézzél utána.
2014. aug. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen rendőr szeretnél lenni... Ha pl. (mint én) bűnügyi nyomozó, akkor érettségi után -feltéve ha elérted a ponthatárokat ami idén 404, tavaly 406 pont volt (és ajánlott az emelt magyar)- jelentkezel az NKE-RTK-ra, vagyis a Nemzeti Közszolgálati Egyetem- Rendészet Tudományi karára. Ezek után megcsinálod az erőnléti vizsgát (keress rá), a pszichológiait, a reflex tesztet, és az egészségügyi vizsgálatot, de még kell rendelkezned max. 1évvel ezelőtt készült tüdőszűréssel, és urológiai vizsgálattal... Ha ezek megvannak felvételt nyersz, elvégzed az egyetemet és már tiszt is vagy.
2014. aug. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!