Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fel tudok így is lebbezni az...

Fel tudok így is lebbezni az egyetemen?

Figyelt kérdés
Felvételt nyertem a DE-EK karára, de mivel Nyíregyen van, és úgy alakult, hogy a szüleim nem tudják fedezni a kollégiumot, és az ottani megélhetést, így nem tudok menni. Épp ezért szeretném beadni újra a felvételt a Debreceni Egyetem valamely szakára, ami pótfelvételit hirdet. Sajnos, azt írják, hogy csak azok lebbezhetnek fel, akiket sehova nem vettek fel, de én azért szeretnék fellebbezni, hogy én is beadhassam a felvételimet. Lehetséges ez?

2014. aug. 3. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Na, tisztázzunk egy-két dolgot:

1. a fellebbezésben a "fel" nem egy igekötő, ezért nem is válhatnak szét

2. fellebbezésről akkor lenne szó, ha téged valami jogi sérelem ért. Erről itt szó sincs.

3. Amivel Te élhetsz, az valamiféle méltányossági kérelem: támogassák a kollégiumodat, vagy támogassanak abban, hogy pótfelvételi nélkül átvesznek arra a szakra, ahová egyébként is meglenne a ponthatárod (egyébként hogy-hogy a tandíjra telik, de a kollégiumra, megélhetésre nem?).

4. Meglehetősen problémásnak tűnik a sikeres felvételidet semmisnek venni, de szerintem az Oktatási Hivatal lenne ebben illetékes, nem a DE.

2014. aug. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha felvettek, akkor nem jelentkezhetsz pótfelvételin sem, illetve csak 2 lezárt félév után van lehetőséged átjelentkezni másik egyetem ugyanaz vagy hasonló(!) szakára. Nincs lehetőséged fellebbezni, így vagy nem kezded meg a tanulmányaidat szeptemberben, vagy elkezded, de jövőre újra felvételizel Debrecenbe.
2014. aug. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmiféleképpen sem tudsz pótfelvételizni, ha már felvettek idén valamelyik egyetemre.


Ami viszont egy logikai bukfenc nálam az az, hogy indoklásod szerint a szüleid nem tudják finanszírozni a kolit + a megélhetést. Ha pótfelvételizel, azt tudnod kell, hogy csak és kizárólag fizetős képzésre tudnál jelentkezni (ha tudnál). Azt már tudnák finanszírozni a szüleid?


Két lehetőséged van. Vagy beiratkozol majd oda, ahová felvettek és felveszel havi 30-40 ezer Ft diákhitelt vagy pedig nem iratkozol be és elmész dolgozni,esetleg elkezdesz egy OKJ-s szakmát.

2014. aug. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Tandíjra is felvehet diákhitelt, bár kérdés, hogy megéri-e.
2014. aug. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%

Nem értem, az egyest miért kellett lepontozni, tök igaza van. -.- Szóval csak csatlakozni tudok hozzá.


1. a "fel tudok lebbezni" neked nem bántja a füledet? :-) 2. gondolom, nem most derült ki, hogy a szüleid nem tudják finanszírozni az egyetemi létedet...

3. ahogy az első is írta, csak akkor fellebezhetsz, ha jogi sérelem ért, erről itt valóban nincsen szó

4. pótfelvételin csak költségtérítéses formában indulnak szakok és ahogy elnézem a DE-EK képzéseit, ott vagy szoc. munkára jelentkeztél, ami 150 rugó / félév (minden egyetemen) vagy másra, amik 250 rugó / félévbe kerülnek (minden egyetemen). Szóval ezt ki fizetné? Diákhitel?

5. egy év után átkerülhetsz államilag támogatott képzésre, ha mégis tudsz felvételizni a pótfelvételin, de erre igen kicsi az esély, tehát marad az újrafelvételi


Figyu, próbáld meg semmissé tetetni a felvételid, de ebben tényleg nem a DE, hanem az OH az illetékes.

2014. aug. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
20%
Lebbezni :DDDDDDDDDD
2016. szept. 3. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!