Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ilyenkor is jár a plusz 50 pont?

Ilyenkor is jár a plusz 50 pont?

Figyelt kérdés
Ha pl. magyarból emeltezek(magyar szak), akkor azért jár. Meg akkor is ha pl. mellette van egy töro vagy nyelv emeltem. De ha én pl. kémiából vagy bioszból akarok emeltet, akkor az azért járó +50 pontot is figyelembe veszik felvételinél vagy nem? Mert az ugye nem kell a magyarhoz. És mi van a kötelező matekal. Ha matekból akar valaki emeltet egy emelt magyar vagy más emelr humán tantárgy mellé, de a matek ugye szintén nem kell, akkor azért jár az a +50 pont? Ezt azért kérdezem külön, mert a matek kötelező érettségi tantárgy, de humán tantárgyaknál ez nem számít.
2014. aug. 4. 17:59
 1/5 A kérdező kommentje:
Helyesírási hibákért bocsi, most olvasztam vissza és maradtak ki betük,,stb. Telorol avgyok
2014. aug. 4. 18:02
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
csak abból a tárgyból fogadják el az emeltből adódó pluszpontot, ami szükséges a szakhoz.
2014. aug. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor kapod meg az emeltért járó +50 pontot, ha abból a tárgyból számolják a pontjaidat. Ha egy szakhoz jó például a magyar, töri és nyelv érettségi is, Te magyarból teszel emelt szintű érettségit viszont a töriből meg a nyelvből számolják a pontjaidat, akkor SEM kapsz 50 pontot.
2014. aug. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel magyar szakra mész és ott mindenképp magyar lesz az egyik érettségi tárgyad, amiből a pontjaid számolják, ezért azért megkapod az 50 plusz pontot, ha 45% felett vagy (az egyik érettségi tárgyad biztos, hogy a magyar lesz, hiába sikerült a töri emelted, meg a nyelvi érettségid jobban). A magyar mellé azt az érettségid fogják számolni, amelyikkel több pontod lesz és felvételi tárgy, tehát a matekot, a biológiát stb. nem, akkor sem, ha a matek emelted 90%, a töri meg csak 70.
2014. aug. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, most már értem.
2014. aug. 5. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!