Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » "Biztos nem megy a matek? "...

"Biztos nem megy a matek? " (mérnökök véleményére lennék főleg kíváncsi)

Figyelt kérdés

"BIZTOS, HOGY NEM MEGY A MATEK?


Csak logikusan!

Tanári tapasztalat szerint sok esetben a helytelen tanulási technika, a magolás vezet oda, hogy egy gyerek elfordul a matektól. A baj jellemzően az általános iskola alsó tagozatában kezdődik, a legtöbb gyereket – és többnyire a lányokat – harmadik osztály körül rontják el. A felső tagozatban még úgy ahogy lehet boldogulni a rossz tanulási technikákkal, ám a gimnáziumban óhatatlanul kitör a botrány, azaz ilyenkor mondják azt a matekban nem jeleskedőkről, hogy humán beállítottságúak. Holott nem biztos, hogy erről van szó. Lehet, hogy csak a tanulás módszerén kellene változtatni, és merni kellene logikusan gondolkozni. Ezt persze a középiskolában már nem könnyű megvalósítani. De nem lehetetlen! Sőt. Lehet, hogy nálad is csak ez a probléma? Lehet, hogy nyugodtan megpróbálhatnád a BME VIK-et, és kiváló informatikus vagy villamosmérnök lehetne belőled? Mit veszíthetsz? Tegyél egy próbát!"


[link]



2014. aug. 4. 21:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez egy fizetett hirdetés?
2014. aug. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem, a megadott linkről kimásolta szó szerint a szöveget, és a kérdező nyilván arra kíváncsi, hogy mi a véleményünk.
2014. aug. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez teljesen igaz.

Az a baj, hogy az iskolákban pont azt nem tanítják meg, hogy hogy kell/lehetne tanulni.

Valóban, sok esetben helytelen a tanulási technika.

Vegyük tekintetbe viszont azt is, hogy manapság egyre rossabbak a tankönyvek, különösen igaz ez a matematikára és fizikára.

Sőt azt is említsük meg, hogy egyre több tanár ma már nem elhivatásból, hanem kényszerből oktat, de ez nem is csoda, mikor ma nem becsülik a pedagógust.

2014. aug. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nagyjából igaz. Annyi kiegészítéssel, hogy szinte minden tantárgyra ugyanúgy lehetne vonatkoztatni ezt.
2014. aug. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem reklám. :) Véleményekre lennék kíváncsi.
2014. aug. 4. 23:03
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha össze kellene foglalni a dolgot az a probléma, hogy már az általános iskolában is rámennek arra, hogy hatalmas nagy anyagot adjanak le, ahelyett hogy inkább a készségeket fejlesztenék, ami hosszabb távon kifizetődőbb lenne.
2014. aug. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
vikes lány gólyaként ennek szöges ellentétét tapasztaltam :)) sajnos mások fejébe nem látok bele, nem tudhatom, hogy ki mit él át egy-egy matekpélda megoldása alatt. viszont én szinte 0 otthoni készüléssel is ötösre végeztem a matekot, míg más ismerősöm mindenből kitűnően teljesített, csak a matekkal voltak problémái (nem is kicsik). így nekem az a sejtésem, hogy a matek mégis tehetség kérdése.
2014. aug. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Tom Benko ***** válasza:
100%
Sajnos igaz. A legtöbbször az alsós tanítók azok, akik nem fordítanak elég figyelmet a matematikára, mivel legtöbbször ők sem értik, illetve nem is érdekli őket. Sokszor borzalmasan rugalmatlanok, kizárólag egyféleképpen fogadnak el megoldásokat, rettegnek az egyéniség megnyilvánulásaitól.
2014. aug. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"vikes lány gólyaként ennek szöges ellentétét tapasztaltam :)) sajnos mások fejébe nem látok bele, nem tudhatom, hogy ki mit él át egy-egy matekpélda megoldása alatt. viszont én szinte 0 otthoni készüléssel is ötösre végeztem a matekot, míg más ismerősöm mindenből kitűnően teljesített, csak a matekkal voltak problémái (nem is kicsik). így nekem az a sejtésem, hogy a matek mégis tehetség kérdése."


- Ebből nekem csak annyi jött le, hogy nem olvastad el elég figyelmesen az idézett szövegrészt.

2014. aug. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én pont azon vagyok jelenleg, hogy ezt bizonyítsam, mondjuk nem ennek a cikknek a hatására, már előtte elkezdtem.

Alsó tagozatban még körzeti matek versenyeken is voltam, utána kezdett nem érdekelni a matek, középsuliban már végig kettes voltam (mondjuk azt is hozzá kellett tenni, hogy egyáltalán nem foglalkoztam se matekkal se mással), most viszont gőzerővel készülök a villamosmérnökire. Majd jövőre meglátjuk, hogy állok.

2014. szept. 6. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!