Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az első OKJ képzés ingyenes?...

Az első OKJ képzés ingyenes? Hová fordulhatok?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok most érettségiztem. 1 évet kihagyok és utána egyetemre mennék.

De ezalatt az 1 év alatt szeretnék tanulni valamit, mindenképpen valami egészségügyi szakmát. Találtam egy tanfolyamot, ami fizetős, de mivel nekem ez lenne az első szakmám (Mert csak érettségim van) akkor ez ingyenes lenne? Hová fordulhatok ezzel, hogy ingyenes e vagy sem, és ha ingyenes akkor adnak e valami igazolást vagy papírt amit elvihetek a tanfolyamhoz, hogy ne legyen fizetős?? Help



2014. aug. 5. 14:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Munkaügyi központ.

Ők támogatják az első szakmát ha jól tudom 21 éves korig.

Szóval menj be hozzájuk és segítenek én is így végeztem el.

Addig az időig munkanélkülin voltam - tehát regisztrálnod kell munkanélküliként először is mert ez az egyik feltétele - aztán kapsz valami segélyt meg bérletet én is így kaptam.

2014. aug. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Csak azokban az intézményekben lehet ingyenesen szakmát szerezni amelyeket az állam támogat, a magán iskolákban nem ingyenesek.
2014. aug. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De nem a Munkanélkülin keresztül szeretném letenni az Okj szakmát. Hanem egy teljesen különálló fizetős iskolában.
2014. aug. 5. 19:27
 4/13 anonim ***** válasza:

Akkor fizetned kell. Egyik suli sem üdvhadsereg ingyenesen csak a munkanélkülieken keresztül megy máshogy nem!


Mi a probléma a munkaügyisekkel? Bejelentkezel vársz 3 hónapot - mert min. 3 hónapos munkanélküliséget kell igazolni - aztán jelentkezel a tanfolyamra ha van nekik olyan a kínálatban és elvégzed. A tanfolyam alatt nem macerálnak. Csak be kell járni rendesen és még pénzt is kapsz meg bérletet.


Maszek úton nem fog menni ingyenesen ezt a békát le kell nyelni.

Ingyen senki sem dolgozik ha te valahol ingyen tanulsz azt valaki támogatja. Állam, munkahely, alapítvány...

2014. aug. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

De a munkanélkülin keresztül mindenkinek ingyenesek a tanfolyamok.

De van egy ilyen,hogy 21 éves korig az első szakma tanulása ingyenes.

2014. aug. 6. 21:00
 6/13 anonim ***** válasza:
De nem mindegyik iskolában.
2014. aug. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ezen felül pedig 1 éves egészségügyi képzések már nincsenek.
2014. aug. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nyuszika! Tessék szépen értelmezni!


21 éves korig ha nincs szakmád akkor azt csak is a MUNKANÉLKÜLI HIVATAL támogatja mert ezt eleve a felsőbb szintű munkaügyis illetékes elvtársak találták ki házon belül tehát ez az ő saját bulijuk és ők felügyelik az egészet.

Senki más rajtuk kívül!


Senkit sem érdekel rajtuk kívül, hogy 21 év alatt van-e sulid, szakmád.

Csakis és kizárólag rajtuk keresztül megy a dolog.

A tanfolyamot szervező akkreditált, minősített iskolák, képző központok pályázat útján kerülnek kapcsolatba a hivatallal és ha megfelelnek az elvárásoknak akkor szerződik velük a munkaügyi hivatal.

A sulinak ezért fizet az állam a felügyeletet és ellenőrzést a hivatal látja el.

Ők fizetnek neked, a sulinak, tőlük kapod a bérletpénzt, nekik kell bemutatni a végén a bizonyítványod és nekik jelent a képző cég is minden egyes tanulóról.

Nem a suli pénzén tanulsz.

Így végre érthető?


Ne keress maszek ingyenes sulit mert nincs!

Vagy a hivatal vagy fizetsz saját zsebből vagy keresel egy olyan melót, ahol a cég fizeti a tovább képzést na de ott már elvárások is vannak utána egy darabig ott kell maradni cserébe.

Nem fognak kiképezni és utána kapásból szélnek ereszteni tehát ez belelóghat az egyetembe.

2014. aug. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Csak abban az esetben kell munkanélkülin jelentkezni, ha magán oktatási központba megy.

21 éves kor alatt azonban akármelyik közoktatásba tartozó intézménybe mehet ahol nappalin vagy estin ingyen tanulhat, azonban ezek a képzések min 2 évesek. 21 éves kor felett csak estire járhat, de akkor is ingyenesen szerezheti meg az első szakmáját.

Én múlt évben ilyen időtájt mentem jelentkezni az egyik suliba, egyszerűen besétálsz viszed a papírjaid kitöltöd a jelentkezési papírt és ennyi. Szeptembertől pedig kezdheted a sulit.

2014. aug. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A munkanélküliben induló képzések még a 30 éveseknek is ingyenes
2014. aug. 7. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!