Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha műtősnő szeretnék lenni...

Ha műtősnő szeretnék lenni mit kell elvégeznem?

Figyelt kérdés

Kell hozzá főiskola/egyetem? Ha igen akkor hol lehet ilyet tanulni? Milyen alapképzettség szükséges hozzá, illetve kb. mennyit lehet ezzel keresni? Mindenféle információra kíváncsi vagyok, mert nagyon felkeltette az érdeklődésemet ez a téma.


Egy gimnazista, továbbtanulás előtt álló lány



2014. aug. 6. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:
38%

Műtős szakasszisztens a hivatalos megnevezése, és tudtommal OKJ képzés, amihez érettségi szükséges.

[link]


A fizetést nem tudom pontosan, de gondolom nem túl izmos, a szokásosan szar eü-s bért kapja ő is. Közalkalmazotti bértáblát kell megnézni.

2014. aug. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
7%

Aki konkrétan műt, az a sebész, neki értelemszerűen orvosi egyetem kell. Ezt értetted műtős alatt?

Aztán van a műtős szakasszisztens, ez érettségi után egy OKJ-s képzés. Keress rá..de így gyorsba ilyet találtam neked: [link]


Mindenesetre műtétbe segédkezni bárhogyan is nagy felelősséggel jár szerintem, még segédként is :) Ha tényleg akarod, akkor mindenképp adj bele mindent.


Nem vagyok jártas ebbe, de szerintem egyetem is orvosi karon is lehet szakosodni sebész meg ilyenekre. Én mindenképp ajánlok orvosi egyetemet

2014. aug. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

pl. ápoló okj vagy egészségügyi asszisztens okj utána műtős szakasszisztens okj ráépülés. [link]

Nem tudod egyszerre elvégezni egymás után először alap okj végzettséggel gyakorlatot kell szerezned, után tudsz tanfolyami rendszerben műtéti szakasszisztensnek továbbtanulni munka mellett, mert csak így lehetséges a képzés.

2014. aug. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én a műtő szakasszisztensi képzésre gondoltam. Kérdésem lenne még, hogy ha főiskolán szerzek egy ápolói diplomát, akkor tudok-e szakosodni erre a fentebb említett pályára? Többet ér-e ha diplomám is van?(Mármint fizetés szempontjából)
2014. aug. 6. 18:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Az a jó, amit a 3. linkelt, amit én linekeltem, az valami régebbi verzió.
2014. aug. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet úgy s hogy diplomás ápoló képzés után elvégzed a műtő szakápoló szakirányú továbbképzést

[link]

2014. aug. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!