Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZIE természetvédelmi mérnöki...

SZIE természetvédelmi mérnöki bsc-re érdemes menni?

Figyelt kérdés

2014. aug. 7. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, ez egy nagyon jó képzés ha a Szent István Egyetem Mezőgazdasági és Környezettudományi Karán veszed fel. Ez egy nagyon színvonalas, izgalmas és hasznos szak, csak sajnos sok béna helyen is meghirdetik, mert nagyon népszerű.


Többféle MSc és PhD is építhető rá, nemzetközileg is keresett szakma, viszont csak jól érdemes csinálni. A SZIE-n sok jó oktató van, de fontos, hogy minél hamarabb jó témavezetőt is válassz.

2014. aug. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi és milyen országokban keresett?
2014. nov. 18. 20:41
 3/6 anonim ***** válasza:

A természetvédelem, környezetvédelem, ökológia, konzerváció-biológia világszerte felértékelődőben van.

Nagyon sok pályázati kiírást, gyakornoki programot, ösztöndíjat lehet találni Nagy-Britanniából, Svájcból, Svédországból, de a harmadik világ trópusi országaiból is. Én a ScienceJobs hírleveleit szoktam nézni, de sok más hasonló is van.


Mindenesetre, angolul jól kommunikáló képzett emberekre van szükség, lehetőleg MSc-vel és PhD-val és fontos, hogy legyenek nemzetközi impact factoros publikációid is, ha jó állást akarsz. Gyakornoki és asszisztensi állásokhoz persze kevesebb is elég.


Érdemes már a BSc-s évek alatt 1-1 félévet Erasmusszal külföldön tölteni és még ennél is fontosabb, hogy jó témavezetőt válassz, akinél tényleg élvonalbeli tudományos munkába kapcsolódhatsz be. (Nagyon nézd meg, hogy a leendő témavezetőd publikál-e rendszeresen nemzetközi folyóiratokban, jár-e rendszeresen külföldre, konferenciára, expedíciókra vagy vendégoktatóként stb.)

2014. nov. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
és ha miután elvégeztem talajtani szakmérnök felsőoktatási továbbképzésre mennék?
2016. febr. 10. 23:19
 5/6 anonim ***** válasza:
A talajtani szakmérnök képzés hasznos és jó dolog, de a természetvédelmi BSc után nem ér annyit, mint egy MSc. Szerintem első vonalban a BSc--MSc--PhD sorrendet érdemes követni és szakmérnöki jellegű továbbképzési szakokkal csak utána kiegészíteni, mert azokat már munka mellett levelezőn is könnyű.
2016. febr. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
yszerűbb talajtani szakmérnökként elhelyezkedni?
2016. febr. 11. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!